1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Asırlık çınar Kıymet öğretmen bayramda şiir okudu
Asırlık çınar Kıymet öğretmen bayramda şiir okudu

Asırlık çınar Kıymet öğretmen bayramda şiir okudu

Balıkesir’in Gönen ilçesinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı töreninde 103 yaşındaki emekli öğretmen Kıymet Gazez, şiir okudu, Büyük Önder Atatürk'ün okullarını ziyaretiyle ilgili anısını anlattı

A+A-

BALIKESİR (AA) - Balıkesir’in Gönen ilçesinde yaşayan 103 yaşındaki emekli öğretmen Kıymet Gazez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende şiir okudu, anılarını paylaştı.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Yıldız Meydanı'nda düzenlenen törende, cumhuriyetin ilk öğretmenlerden olan ve "asırlık çınar" olarak nitelendirilen Kıymet Gazez bir konuşma yaptı.

Öğrencilik yıllarında Büyük Önder Atatürk'ün okullarını ziyaret ettiğini, o anları hala unutamadığını aktaran Gazez, daha sonra "Çanakkale Şehitleri" şiirini okudu.

Gazez, meydandaki katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram tebrik mesajı ve şiirlerin okunmasının ardından, halk oyunları gösterileri sunuldu.

Kutlamalarda, tören alanındaki öğrenciler Kıymet Gazez ile fotoğraf çektirerek bir süre sohbet etti.

Törene, Kaymakam Faruk Bekarlar, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


HABERE YORUM KAT