1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Atatürkçü Düşünce Derneği Niğde Şubesi Başkanı Nihal Açıkgöz;
Atatürkçü Düşünce Derneği Niğde Şubesi Başkanı Nihal Açıkgöz;

Atatürkçü Düşünce Derneği Niğde Şubesi Başkanı Nihal Açıkgöz;

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Niğde Şube Başkanı Nihal Açıkgöz , 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

A+A-

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Niğde Şube Başkanı Nihal Açıkgöz , 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Niğde Ömer Halisdemir meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına 26.dönem Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili adayı Sevgi Özbek ve dernek üyeleri katıldı.

Başkanı Nihal Açıkgöz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Meydan muharebesi sadece, karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir. Ulusların çarpışmasıdır. Meydan muharebesi ulusları tüm varlıklarıyla bilim ve fen alanında düzeyleriyle, ahlaklarıyla, kültürleriyle kısacası tüm maddi ve manevi güç erdemleriyle her türlü araçlarıyla çarpıştıkları sınav alanıdır. 15 Mayıs 1919 günü İzmir limanında kukla askerlerin üniformalarıyla başlayıp 9 eylül 1922 tarihinde yine İzmir'de noktalanan maceralar başka araçlar kullanılarak sürecekti. Tekelleri, banka ve sigorta şirketleri, ajanları, TV kanalları, akıl hocaları, işbirlikçileri yeni savaşın araçları olacaktı. Türk Ulusu tüm varlıklarıyla, bilim, ve fen alanındaki düzeyleriyle ahlaklarıyla ve tüm erdemleriyle yeni ve bitmez tükenmez bir saldırıya hedef olacaktı. Bu tehlikeyi çok iyi bilen Atatürk, bundan sonra çok önemli zaferlere kavuşacağız diyordu. Ama bu zaferler süngü zaferi değil, iktisat, bilim ve kültür zaferleri olacaktı. Diye devrimi gerçekleştirecek devrimlerini Gençliğe Hitabesinde ve Bursa Nutkunda açıkça belirttiği gibi gençliğe emanet ediyordu." dedi.

Başkan Açıkgöz, konuşmasına şöyle devam etti; "Bütün bu ahval ve şerait içinde dahil umutsuzluğa kapılmıyoruz. Türkiye'nin kaynakları 94 yıl öncekinden daha zengin, gençleri daha bilinçli ve yetişmiş kadroları daha güçlüdür. Bu zenginlikle yeniden zafere ulaşacağız. Üniversiteler özgürce bilim üretecek. Aziz Sancarlar artık yurt dışına gitmeden de Nobel ödülü alacak. İşçilerimiz örgütlü,kadınlarımız özgür, çocuklarımız geleceğe güvenle bakacak. Yeni biz kazanacağız. Türkiye tam bağımsız olacak. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti."

Başkan Nihal Açıkgöz'ün konuşmasının ardından, Dernek üyeleri, "Katil ABD orta doğudan defol, Ne ABD Ne AB tam bağımsız Türkiye" sloganları attı. Sloganlardan sonra ise İzmir marşını söylediler.

Atatürkçü Düşünce Derneği Niğde Şubesi Başkanı Nihal Açıkgöz;

HABERE YORUM KAT