1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Atiker’in sponsorluk sözleşmesi bitiyor! Konyaspor ile devam edecek mi?
Atiker’in sponsorluk sözleşmesi bitiyor! Konyaspor ile devam edecek mi?

Atiker’in sponsorluk sözleşmesi bitiyor! Konyaspor ile devam edecek mi?

Konyaspor’un isim sponsoru olan Atiker’in 3 yıllık sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Protokolde yazan 2 yıllık opsiyon uzatılacak mı? Sözleşme uzatılırsa eski tarifeden mi devam edilecek? Reklam ajansına komisyon ödenecek mi? İşte ayrıntılar…

A+A-

Konya’nın dev oto gaz firmalarından Atiker Şirketler Grubu, 3 yıl önce yıllık 3,5 milyon liradan Konyaspor’a isim sponsoru olmuştu ve o günden beri kulübün adı Atiker Konyaspor olmuştu. Geçen süre zarfında kasasından 10,5 milyon lira çıkartan Atiker’in, bu ay sonuna kadar Konyaspor Kulübü’ne sözleşme uzatıp- uzatmayacağıyla alakalı bilgi vermesi gerekiyor. Nisan başına kadar isim sponsorluğu konusunda Atiker’in kararını bekleyecek yeşil-beyazlılar, firmadan olumsuz yanıt alırsa kendisine yeni isim sponsoru aramaya başlayacak.

REKLAM AJANSINA KOMİSYON VERİLMİŞTİ
Önümüzdeki günlerde Konyaspor yönetim kurulu ile Atiker yönetim kurulunun bir araya geleceği ve sponsorluk konusunun masaya yatırılacağı öğrenildi. 2 yıllık opsiyonun kullanılması durumunda  rakamın 3,5 milyon lira olmayacağı, tarafların yeni bir rakam belirleyeceği bilgisine ulaşıldı. Bu arada eski yönetim, sponsorluk görüşmelerinde aracı bir reklam şirketini kullanmış ve sözleşme sonrası ajansa para ödemek zorunda kalmıştı. Hilmi Kulluk ve ekibinin yeni dönemde o firmayı aradan çıkartıp, bütün parayı kulübün kasasına koyabilmek için yoğun çaba sarfettiği gelen bilgiler arasında.

VELİ ÖZKAN / KONYA YENİ HABER

HABERE YORUM KAT