1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Atılım Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri
Atılım Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri

Atılım Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri

31 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Atılım Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri gerçekleştirilecek.

A+A-

31 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Atılım Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri gerçekleştirilecek.

Üniversite adayları bu yıl ilk kez yeni sınav sistemi kapsamında girdikleri Yüksek Öğretim Kurumları Sınavının ardından şimdi de sınav sonuçlarının açıklanması ve tercih sürecini bekliyorlar. 31 Temmuz 2018'de YKS sonuçlarının ilan edilmesiyle birlikte adaylar puanları doğrultusunda 200'e yakın üniversite arasından 7-14 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapacaklar.

22. yılına girecek olan Atılım Üniversitesinde ise Tercih ve Tanıtım Günleri 31 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Üniversitenin İncek'te bulunan kampüsünde aday öğrenciler ve velileri kampüsü gezme, öğrenciler eşliğinde ziyaret edilen bölümleri ve meslekleri akademisyenlerden öğrenme, rehber öğretmenlerden tercihleri ile ilgili destek alma ve yetkililerden üniversite ve imkanları hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip olacaklar.

Atılım Üniversitesinde bu yıl toplam 1765 kontenjan bulunuyor. 6 fakülte ve 1 yüksekokul için öğrenci kabul edecek üniversitede, en fazla kontenjana sahip olan bölüm Hukuk Fakültesi. 200 yeni öğrencisini bekleyen Hukuk Fakültesinde, akademik kadronun gücü sayesinde giderek artan bir taleple eğitime devam ediliyor. Atılım Üniversitesi'nin en büyük fakültesi olan Mühendislik Fakültesine ise bu yıl toplam 550 yeni öğrenci kabul edilecek. 13 farklı mühendislik bölümünde eğitim verilen üniversitede İnşaat Mühendisliği dışındaki 12 mühendislik bölümünde tam ücretli öğrenci kabul edilmiyor yani en düşük burslar yüzde 25'ten başlarken, bazı bölümlerde yüzde 50, hatta yüzde 75 burs ile başladığı mühendislik bölümleri de mevcut. Üniversitenin parlayan yıldızı Sivil Havacılık Yüksekokulunda ise 4 yıllık lisans eğitim veriliyor. Ankara'da pilot yetiştiren tek üniversite olan Atılım Üniversitesinde ayrıca, Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik ve Havacılık Yönetimi Bölümleri de bulunuyor. Eğitim dilinin yüzde 100 İngilizce olduğu bu bölümlere olan ilgi ve talep gün geçtikçe artıyor.

Geçtiğimiz yıl açılan Sağlık Bilimleri Fakültesinde ise Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü bulunurken, bu yıl açılan Hemşirelik Bölümüne de ilk defa öğrenci alınacak ve geçerliliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek bu bölüme talebin çok yüksek olacağı öngörülüyor. Atılım Meslek Yüksekokulu bünyesinde bu yıl ilk defa öğrenci alacak bir başka bölüm ise Adalet Önlisans Programı olacak. Eğitim dilinin İngilizce olduğu bölümlerde sunulan yurt dışı eğitim imkanları, öğrencilere oldukça cazip geliyor. Erasmus ile geleceklerine farklı bir bakış açısı getiren öğrenciler, bu sayede kendilerini geliştirme imkanı da buluyorlar. Bunun yanı sıra çift ana dal ve yan dal gibi seçenekleriyle öğrencilerine farklı imkanlar da sunan Atılım Üniversitesinde, kontenjanlarındaki doluluk oranı hep yüksek seyrediyor. Talebin giderek arttığı üniversitedeki laboratuvarlar ve uygulamalı eğitim imkanları da, pek çok üniversiteyi geride bırakacak nitelikte geniş avantajlara sahip. Bütün bunlar da Atılım Üniversitesinin tercih edilme sebeplerini artırıyor.

İHA

HABERE YORUM KAT