1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ATSO Gıda Kümesi ABD pazarında
ATSO Gıda Kümesi ABD pazarında

ATSO Gıda Kümesi ABD pazarında

A+A-

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) "Gıda Kümesinde" yer alan 9 firma, 26-28 Haziran tarihleri arasında, ABD'nin New York kentinde düzenlenecek Summer Fancy Food Show'a katılacak.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda Kümesi Projesi'nde yer alan 9 Antalya firmasının, ABD'nin gıda sektöründe önemli fuarlarından olan 62. New York Summer Fancy Food Show'da yer alacağını belirtti. 

Fuarın ABD'deki gıda sektörünün buluşma noktası durumunda olduğuna işaret eden Çetin, "Firmalarımız Summer Fancy Food Show'da ABD başta olmak üzere 50 ülkeden 25 bin sektör profesyoneliyle iş birliği imkanlarını değerlendirecek. ATSO Gıda Kümesi olarak uzak pazarlardaki fırsatları da değerlendirmek istiyoruz. 322 milyon nüfuslu ABD de Antalyalı firmalar için önemli bir pazar konumunda. Firmalarımızın güçlü bağlantılarla geri dönmelerini umut ediyorum." ifadesini kullandı. 

ATSO Gıda Kümesinde şekerli gıdalar, kuruyemiş, baharat, süt ve süt ürünleri, hindi, işlenmiş et, bakliyat, şeker, mantar, meyve suyu, gıda soğutma sistemleri ve frigorifik soğutma alanında faaliyet gösteren firmaların yer aldığını belirten Çetin şunları kaydetti:

"Firmalar, ATSO Gıda Kümesi çatısı altında Summer Fancy Food Show'a 18 metrekarelik bir stantla katılım sağlayacaklar. Fuarın, firmalarımıza yeni pazarlara açılmak, yurt dışı pazarları, rakip ülke ve ürünleri tanımak, yeni pazarlama stratejileri, yeni iş birlikleri ve ihracat olanakları geliştirmek için önemli imkanlar sunacağını düşünüyorum. ATSO olarak bu tür projelerle gıda sektöründe ülkemizin ve bölgemizin ihracat potansiyelinin artırılmasını ve ticari faaliyetlerin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz."

HABERE YORUM KAT