1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ATTDER, terörü lanetledi
ATTDER, terörü lanetledi

ATTDER, terörü lanetledi

ATTDER, Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden şehitleri anmak ve terörü lanetlemek için saldırının gerçekleştiği Vodafone Arena Stadı yakınlarındaki Şehitler Tepesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

A+A-

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATTDER), Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden şehitleri anmak ve terörü lanetlemek için saldırının gerçekleştiği Vodafone Arena Stadı yakınlarındaki Şehitler Tepesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda paramedik ve acil tıp teknisyeninin katıldığı ziyarette alana şehitlerin anısına ATTDER flaması bırakıldı. Görevli polislere de başsağlığı dileğinde bulunan Yaşar Gökbayrak yaptığı açıklamada, "Bizler sahada polis ekipleriyle omuz omuza çalışıyoruz. Patlamadan dakikalar sonra 112 ekiplerimiz olay yerine ulaşarak yaralılarımıza tıbbi müdahalede bulundu ve hastanelere naklini gerçekleştirdi. Patlamada görev yapan meslektaşlarımız hala olayın şokunu atlatabilmiş değil" dedi.

"Terörün soğuk ve çirkin yüzü"

Bu olayın şokunu atlatamadan Kayseri'de meydana gelen terör saldırısı nedeniyle bütün Türkiye'nin yasa boğulduğunu ifade den Gökbayrak, "Yaşadığımız coğrafya üzerinde yapılan kanlı plan ve programlar, yüzyıllardır bu topraklar üzerinde birlik ve beraberlik içerisinde her türlü farklılıklarımızı bir zenginlik olarak kabul ettiğimiz kardeşçe yaşama pratiğimize de kastetmektedir. Tarihin her karanlık dönemlerinde olduğu gibi bir kez daha şahit oluyoruz ki; terörün dili, dini, ırkı, mezhebi yoktur. Sebebi her ne olursa olsun gözyaşının rengi hep aynıdır. Vodafone Arena Stadı yakınlarında ve Kayseri'de meydana gelen patlamalar, bir kez daha terörün soğuk ve çirkin yüzünü ortaya koymuştur. Saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Patlamadan dakikalar sonra olay yerine ulaşan 112 ekiplerimiz başta olmak üzere, yaralıların nakledildiği sağlık kuruluşlarında büyük bir özveri ve fedakarlıkla görev yapan bütün sağlık çalışanlarına da kurtarılan hayatlar adına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

ATTDER, terörü lanetledi

ATTDER, terörü lanetledi

HABERE YORUM KAT