1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl
Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

Yapımı Aliağa Belediyesi tarafından tamamlanan Avcı Ramadan Köprüsü geceleri ışıl ışıl görüntüsü ile görenlere parmak ısırtıyor.

A+A-

Yapımı Aliağa Belediyesi tarafından tamamlanan Avcı Ramadan Köprüsü geceleri ışıl ışıl görüntüsü ile görenlere parmak ısırtıyor. Hilal şeklindeki yapısıyla ay-yıldız bir görüntü ortaya koyan köprü, bir gerdanlık gibi öne çıkıyor. Sahil şeridi üzerinde 72 dönümlük Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı içerisinde hilal şeklindeki çelik köprü balıkçı barınağının iki ucunu birbirine bağlıyor.

Tamamlandıktan kısa bir süre içerisinde sadece Aliağa'nın değil İzmir'in de cazibe merkezlerinden biri haline gelen Avcı Ramadan, gece saatlerinde köprünün de ışıklandırılması ile birlikte ziyaretçilerine keyifli bir yaşam alanı sunuyor. Aliağa'nın ilk ve tek deniz üstü köprüsü olma özelliğini taşıyan Avcı Ramadan Köprüsü, kuş bakışı ile Türk bayrağındaki ay-yıldızı simgeleyen görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

Botanik bahçe gibi

Daha önce bakımsız, atıl bir konumda iken Aliağa Belediyesi'nin çalışmaları ile İzmirlilerin ve bölge halkının her mevsim uğrak noktası haline gelen, ziyaretçi akınına uğrayan Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı ziyaretçilerine adeta cennetten bir köşe sunuyor. Yeşillendirme çalışmaları kapsamında 25 çeşit bitki türünden toplam 7 bin 66 bitkinin dikildiği alan, köprünün ışıklarının bütünleşmesiyle muhteşem bir görüntü ortaya çıkartıyor.

Ailelerin ve çocukların vazgeçilmez mekanı

Rekreasyon alanı; çocuklar için yapılan oyun grupları, gezinti-yürüyüş yolları ile şehrin stresinden kaçmak isteyen Aliağalılara her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. Haftanın yorgunluğunu ve günün tadını çıkarmak isteyen Aliağalıların yanı sıra fotoğraf meraklılarının da ilk tercihi oluyor. Avcı Ramadan, çocuklara hitap eden modern oyun grupları ve esen ılık rüzgarı ile özellikle yaz akşamlarında çocukların ve ailelerin vazgeçilmez mekanlarından biri haline geldi. Minikler, kendileri için hazırlanmış oyun gruplarında doyasıya eğlenirken ailelerde çimlerin üzerinde yeşilin ve huzurun tadını çıkartıyor.Yıllardır Aliağa'da sosyal yaşam alanlarının eksikliğinden yakınan Aliağalı vatandaşlar, Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı'nı ilçeye kazandıran belediye yönetimine de sosyal medya hesapları üzerinden teşekkür ediyor.

Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

Avcı Ramadan geceleri ışıl ışıl

HABERE YORUM KAT