1. YAZARLAR

  2. Ahmet Atıf Doğan

  3. Avrupa Bize, “Medeni Olun” Demiyor ki, “Teröre Dokunmayın” Diyor
Ahmet Atıf Doğan

Ahmet Atıf Doğan

Analist
Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa Bize, “Medeni Olun” Demiyor ki, “Teröre Dokunmayın” Diyor

A+A-

Rauf Tamer dün Hürriyet Gazetesindeki köşesinde çok güzel yazmış, başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bütün CHP’lilere o yazıyı şiddetle tavsiye ediyorum. Hatta bir bölümünü buraya da alayım:

“Avrupa bize dese ki:

- Siz yollarda klakson çalıyorsunuz / Siz otobüs sürücülerine doğru dürüst kurs bile vermiyorsunuz / Siz küçücük çocuklara cinsel istirmarda bulunuyorsunuz / Siz kadınları dövüyorsunuz... Ve bunun gibi bir dizi magandalık.

 O zaman diyeceğiz ki:

 - Vallahi haklısınız.

 ***

 Fakat bunları sayıp dökeceğine, Avrupa bize diyor ki:

 - Siz niye terörle mücadele ediyorsunuz / Siz niye teröre destek veren milletvekillerini yargılıyorsunuz / Siz niye Türkiye düşmanlarıyla boğuşuyorsunuz... Ve bunun gibi bir dizi deli saçması.

 İşte o zaman biz de diyoruz ki:

 - Haddini bil.”

CHP bunları anlar mı? Zannetmiyorum ama işte biz yine de ifade edelim.

CHP, kimse kusura bakmasın ama hem korkak, hem güçsüz hem de kendine kabadayı süsü veren toy gazino snopları gibi hareket ediyor.

Laf anlamıyor, söz dinlemiyor, saçma sapan ifadelerle konuşup duruyorlar.

Mesela hala Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığın devlet rejimi olmadığını, sadece yönetim şekli olduğunu bile anlamıyor.

Rejimleri buraya yazayım, okusa bile Kemal Kılıçdaroğlu laf anlamazda yine belki bir sağduyulu CHP’li çıkar, laf anlar diye umalım:

Aristokrasi, Cumhuriyet, Demokrasi, Despotluk, Federasyon, Kapitalizm, Komünizm, Konfederasyon, Merkantilizm, Meşrutiyet (parlamenter monarşi), Monarşi, Mutlakiyet, Oligarşi, Otokrasi, Otonomi, Plütokrasi, Sosyalizm, Teknokrasi, Teokrasi, Totalitarizm…

Yine Kemal Kılıçdaroğlu laf anlamaz biliyoruz da tekrar yazalım; bak Kemal Kılıçdaroğlu, bu senin savunduğun parlamenter sistemini Atatürk getirmedi. Ülkemizde partileri Atatürk kurmadı. Bu sistemin ilk örneklerini Ayan Meclisi oluşturur. Hatta Atatürk partileri kapattı. İlk parlamenter sistem ise Meclis-i Mebusan ile 23 Aralık 1876 yılında başladı.

Bak Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet sistemi ise Atatürk ile geldi, Cumhuriyet ilan edilmeden de hem Türkiye’de hem de Devlet-i Ali Osmaniye’de parlamenter sistem vardı.

Zaten 2. Meşrutiyet ile monarşi devlet yönetiminden tamamen el çekmek zorunda kaldı ve Osmanlı bugünkü İngiltere modeli gibi bir modelle yönetilmeye başlandı.

Bak Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet halkın, kendi kendini yönetmesi demektir ve başkanlık sistemi ile de uyumludur, bunun çok fazla örneğini görebilirsin. Başkanı bu millet seçecektir, 2 dönemle sınırlı başkanlık var ve iktidar babadan oğula geçmiyor, yeni başkanı da millet seçecek.

Parlamento Başkanlık sisteminde yok edilmiyor ve daha etkin bir şekilde çalışacak.

Ayrıca bak Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğlu’na bir darbe söz konusu değildir, AK Parti kongre ile Binali Yıldırım’ı seçti.

Bak Kemal Kılıçdaroğlu Recep Tayyip Erdoğan kendi başına bir tane değil. Recep Tayyip Erdoğan’ı bu millet oyları ile Cumhurbaşkanı seçmiştir ve bu millet (bir avuç hainin dışında) Avrupa Birliği konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı düşünmektedir.

Yani Avrupa gayet rahat olsun, bir kişi değil 80 milyon Türk Milleti, Avrupa’nın terör destekçisi, hain barınağı olmasına tahammül edemiyor ve Avrupa’nın hadsizliğine karşı birlikte hareket ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu sana hainleri avunmak, ülkeyi germek, Avrupa’yı medeniyet merkezi görüp ülkemizi aşağılamak ne kazandırıyor?

Biz de Ahmet Türk’ün tutuklanmasını istemezdik ama git bak bakalım onun yönettiği belediye teröre nasıl destek vermiş?

Sen bu ülkenin mahkemelerini, hâkimlerini, savcılarını terör destekçileri kadar bile değerli görmeye bilirsin ama bu millet senin gibi düşünmüyor, Ahmet Türk ve teröre destek veren her kimse tutuklansın ve mahkemelerimize hesap versin, diyor. Babam bile teröre destek verirse bu böyledir, ey Kemal Kılıçdaroğlu.

CHP inanın frenleri patlamış beton kamyonlarına benziyor.

İnşallah milletimize zarar vermez.  

Türkiye El-Bab’ı almak zorunda. O bölgeyi alamazsa aşağıdan PYD-PKK terör örgütü koridoru birleştirecek.

Ama CHP ne diyor?

-Askerimiz niye bu kadar ilerledi?

-Ortadoğu bataklığında ne işimiz var?

-Esed’le niye işbirliği içinde değiliz?

Çılgın CHP, çıldırmış CHP, terör örgütlerini, zalimleri, hainleri savunur, ülkesinin halkını aşağılar, Avrupa’nın bizi AB’ye almayacağını bilmezmiş gibi AB Parlamentosunun kararı sonrası ülkemizin Cumhurbaşkanına saldırır…

Mustafa Kemal Atatürk bu muydu?

Atatürk kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına, Hitler benzetmesi yapar mıydı?

Ey Kemal Kılıçdaroğlu bırak Hitleri senin diktatörlerin kadar bile diktatör olsa Recep Tayyip Erdoğan senin gibi birinin konuşmasına müsaade eder miydi?

Mustafa Kemal Atatürk çılgınlar gibi ülkemizi sağa sola şikâyet eden, hainleri, teröristleri seven bir partinin genel başkanlığını mı yapmıştı yani?

Bunu yeni nesillere nasıl anlatacaklar, yeni nesiller Atatürk’ü yanlış anlarlarsa bunun suçlusu CHP değil midir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ile AK Parti hükümeti milli silah üretti, PKK ile mücadele ediyor, FETÖ ile mücadele ediyor, ülkemizi kalkındırıyor, milli yatırımlar yapıyor, milletimiz zenginleşsin diye uğraşıyor, sınırlarımızı koruyor, bunun için mi sevmiyorsun AK Partiyi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı ey CHP…

Ülkemizde darbe olmadı, diye ağlayacaklar herhalde. Dolar düşmeye başlasın CHP kafayı yiyecek. El-Bab’ın alındığı günü yas ilan edecekler… Adamlar ülkemizin hayrına olan hiçbir şeyi sevmiyor.

Türkiye’m, ülkem, milletim, medeniyet yolunda işimiz ne kadar zor ve yolun daha başındayız…

Anlıyorsun değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT