1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Avrupa'daki başarımız küçümsenemez'
'Avrupa'daki başarımız küçümsenemez'

'Avrupa'daki başarımız küçümsenemez'

Osmanlıspor Teknik Direktörü Akçay, "UEFA Avrupa Ligi'ndeki başarımızın küçümsenemeyecek bir çizgisi oluştu." dedi.

A+A-

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi'ndeki başarılarının küçümsenemeyeceğini belirterek, "Biz geçen yıl ligde kalma üzerine kurulmuş bir projeydik ama ligi ilk 5 içinde bitirerek bu noktaya geldik." dedi.

Mor-sarılı ekibinin teknik direktörü Akçay, AA muhabirine, mücadele ettikleri UEFA Avrupa Ligi ve kariyerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Bu başarımız küçümsenemez"

Takımın şu an planlanandan 3 yıl önde olduğunu kaydeden Akçay, "Bunlar 3 yıl sonra oluşabilecek yerler olarak planlanmıştı. Buna rağmen biraz da Allah'ın lütfu da işin içerisine girdi. Bence programın 3 yıl önünden giden bir duruma ulaştık. UEFA Avrupa Ligi'ndeki başarımızın küçümsenemeyecek bir çizgisi oluştu. Bu başarımız küçümsenemez." diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda son 2 müsabakaya girdiklerini anımsatan Akçay, şunları söyledi:

"Bu müsabakalarda her şeyini kullanabilecek iki takımla oynuyoruz. Sahadaki duruşumuzu koruyarak direnç gösterebilirsek bir tanesinden bir veya 3 puan almamız halinde gruptan çıkarak, elemeler bölümüne girmiş olacağız. Futbolun bazı kuralları ve sistemleri var. Bunlara müdahale edemiyorsunuz. Heybemize neler düştü, neler konuldu bunu bilmiyoruz. Büyük oranda şansımız var. Sürprizler olabilir. En belirleyici müsabaka bana göre Zürih maçı."

Osmanlıspor'un ligde kalmasını önemli bir başarı olarak nitelendiren Akçay, insanların her zaman hedefin en üstte olmasını istediğini dile getirerek, "Biz geçen yıl ligde kalma üzerine kurulmuş bir projeydik ama ligi ilk 5 içinde bitirerek, bu noktaya geldik. Bu takımın kümede kalması çok önemli bir başarıdır. Çıtayı yükselttiğiniz için insanlar sizin artık sekizinci, onuncu ve on beşinci olmanıza dikkat etmeyecek. Bunu başarısızlık gibi yorumlayacak. Biz buna hazırız. Ülkemizde futbol kamuoyunun algısı ve vizyonu hala beklenen bir düzeyde olgunluğa ve sisteme kavuşmuş değil." diye görüş belirtti.

HABERE YORUM KAT