1. YAZARLAR

  2. Ahmet Atıf Doğan

  3. Avrupa’nın Bitişini İzliyoruz
Ahmet Atıf Doğan

Ahmet Atıf Doğan

Analist
Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa’nın Bitişini İzliyoruz

A+A-

Tabi bu konuyu uzun uzun açıklamalarla, yazılarla, gazetelerin haberleri ile anlatabilirsiniz ama öyle yapmayacağım, olayı kısa, anlaşılır ve öz size anlatmaya çalışacağım.

Avrupa Birliği’nin tavrının bu millet tarafından abes görüldüğünü sanmıyorum. Bu toprakların çocukları dostunu da düşmanını da çok iyi bilir, bunu elbette biliyorum.

Yıllarca PKK terör örgütünün, ondan önce ASALA’nın kimler tarafından kurulduğunu, kimler tarafından beslendiğini, kimlerin bu teröristlere silah verdiğini ve en önemlisi de bu terör örgütlerinin asıl amacının ne olduğunu bu milletin çok iyi bildiğini de elbette biliyorum.

Can Dündar’ın kim olduğunu da bu millet çok iyi bilir, bunu da biliyorum.

Bunları bu millete anlatmak için Hürriyet Gazetesinde yazmana, Milliyet Gazetesinde yazmana gerek yok, bunu da herkesin bilmesi gerekir.

Ha aynı şekilde, Hürriyet Gazetesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyet kazanımı anlı şanlı Kemalist aydınlanmacılar, FOX TV, CNN Türk, odatv.com ya da Almanya’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın, Amerika’nın böyük böyük gazeteleri, televizyonları ne derse desin, bu milletin bir kulağında girer öbüründen çıkar, bu millet gavuru da onun ülkemizdeki oyuncağını da iyi tanır.

Tanımak zorundadır, eğer gavuru tanımazsa bu toprakların ona yar edilmeyeceğini çok iyi bilir.

Yaklaşık 300 yıldır bu cenderenin içinde yaşıyor bu millet.

Bunun son 200 yılı ise büyük yenilgiler, acılar, sıkıntılar, göçler, kaybedişlerle geçti. Bunu da çok iyi bilir.

Genetiğine kazınmıştır bu milletin kardeşim bunlar.

Onun için de merak etmeyin, HDP-PKK ne demektir, HDP-PKK’nın milletvekili olmak ne demektir, Selahattin Demirtaş, “PYD Fırat’ın Batısına geçecek, sen de öyle mal mal bakacaksın” derken aslında ne demek istiyordu, bizim gibi gazetecilerin zahmetlere girip bu konuları milletimize izah etmesine de ihtiyaç yoktur. Algısız anlaşılır sizin anlayacağınız bu konular.

Devletine bu millet teşekkür ediyor, Can Dündar gibi bir hain hakkında işlem yaptığı için, Cumhuriyet Gazetesine operasyon yapıldığı ve vatan haini yazar, çizer ya da gazetecilere operasyon yapıldığı için, Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ı tutukladığı için…

Bu konular tartışma meselesi de değildir.

Mesela Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ü (Allah ondan razı olsun) Şehit ettiler.

Deneyin, sıradan bir vatandaşımızı yetkililerimiz çağırsın ve Derik’e kaymakam olarak atasın, baksın bakalım itiraz mı edecek, hiçbir tereddüt etmeden, görevi kabul edip, Derik’e mi gidecek.

Bu milleti anlayamıyorlar ama sıkıntı yok anlayacaklar.

Avrupa Birliği’nin açıklamalarına bu millet, it ürer, kervan yürür, atasözü ile bakmakta, tabiri caizse tınlamamaktadır.

Avrupa Birliğini yöneten terör sevicisi şarlatanlar, eminim gece yatağa yattıklarında, “bizi dinlemiyorlar” diye çıldırıyordur.

Çıldıracaklar, bu millet Avrupa’ya borçlu değil, IMF’lerine borçlu değil, bugün güçlü Türkiye var karşılarında ve Avrupa’nın dediğini bu devlet umursamaz.

Şundan emin olun, bu devlet çoktan Avrupa ile köprüleri de atardı. Bunu yapmamasının nedeni, devletimizin öfkeyle hareket etmemesidir. Türkiye sabırla hareket ediyor.

Gümrük Birliği’ni askıya alırlarmış…

Bu millet bu toprakları Gümrük Birliği karşısında mı aldı ki, Gümrük Birliği karşılığında versin?

Avrupa eğer biraz akıl taşıyorsa PKK terör örgütü ile değil Türkiye ile işbirliği yapar ve hainlere teröristlere sahip çıkmak yerine bu milletle temasa geçer.

Yoksa Rusya ile anlaşan Amerika var, Avrupa’nın üretimini yerle bir etmiş Çin var ve artık Avrupa’nın hiçbir dediğini tınmayan, güçlü kudretli Türkiye Cumhuriyeti var.

Vallahi Avrupa yok olur gider.

Bugün teröre teslim olan Avrupa Ülkeleri önümüzdeki 10 yılda hızlı bir gettolaşma süreci yaşayacaklar. Almanya’nın dışında üreten ülke kalmadı Avrupa’da. Almanya’dan da Türkleri çıkar Almanya çöker.

Şovenist, İslam düşmanı, yabancı düşmanı, her türlü enses ilişkinin yaşandığı, hiçbir ahlak ve değerin kalmadığı, alkol ve uyuşturucu müptelası olmuş, okulları fuhuş yuvasına dönüşmüş, hala kan emerek dünyanın etkili gücü olabileceğini sanan Avrupa aslında kendi çöküşünün hızlanmasını sağlamaktadır.

Avrupa terör örgütlerinin hızlı bir şekilde kontrolüne girmektedirler.

Hasta adam haline gelmiş bir Avrupa Türkiye’yi hala terör örgüleri ile teröristlerle, hainlerle yönetebileceğini, Türkiye’yi hizaya getirebileceğini sanıyor…

Eee Türkiye’de “hadi lan oradan” deyip yoluna yürüyor.

Hiç tereddütte mahal yok, biz eğitim sistemimizi geliştirelim, ahlaklı erdemli nesiller yetiştirelim, üretelim, üretelim, üretelim…

Bu Türkiye Avrupa’nın kontrolüne girmez bilakis böyle giderse Avrupa Türkiye’nin kontrolüne girmek zorunda kalacak, zira Avrupa kendini bile koruyabilecek gücünü kaybetmiş durumdadır.

Türkiye bir de şu başkanlık sistemini getirelim, yönetim sorunlarını çözelim, inanın Türkiye’yi kimse tutamaz.

Enseyi karartmayın da, sabredin hele…

 

Hamiş:

ZDF’de yaptığı ihanet açıklamalarından sonra hala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Can Dündar’a sahip çıkacak mı?

Kemal Kılıçdaroğlu neticede bir porno kaseti operasyonu sonrası genel başkan oldu da, acaba CHP’liler ne diyor, Can Dündar konusunda?

Asker kökenli CHP’lilerin, Atatürkçülerin her halde bir açıklamaları vardır, Cumhuriyet Gazetesine, Can Dündar’a, Selahattin Demirtaş’a, diğer teröristlere, teröristlerin gazeteci ve gazetelerine sahip çıkan CHP hakkında…

Milletimizin de merak ettiğini sanıyorum?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT