1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Avrupa'nın en iyi kadın tekvando antrenörü seçildi
Avrupa'nın en iyi kadın tekvando antrenörü seçildi

Avrupa'nın en iyi kadın tekvando antrenörü seçildi

Romanya'da düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda Avrupa'nın en iyi antrenörü seçilen Nejla Ağatekin, milli takımın organizasyondaki başka bir gururu oldu.

A+A-

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen ve Türkiye'nin takım halinde şampiyon olduğu Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda Nejla Ağatekin, Avrupa'nın en iyi kadın tekvando antrenörü seçildi.

Şampiyonadan 7 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak dönen milli takımın antrenörlerinden Nejla Ağatekin, başarısıyla Türkiye'ye ayrı bir gurur yaşattı.

Avrupa Tekvando Birliği tarafından Romanya’nın başkenti Bükreş’te 8-11 Eylül'de düzenlenen ve 40 ülkeden 412 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türkiye, 21 sporcuyla yer aldı. Türkiye, 7'si altın, 2'si gümüş, 5'i bronz 14 madalya kazanarak takım halinde zirvede yer aldı. Türkiye’nin ardından Rusya ikinci, Sırbistan ise üçüncü sıraya yerleşti. Milli takım, kızlarda da Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken erkeklerde Avrupa ikincisi oldu.

Şampiyona kapsamında Avrupa'nın en iyi tekvando antrenörü seçilen ilk Türk kadın Nejla Ağatekin,  "Haftanın 7 günü burada aktif olarak çalışıyorum. Sabah, akşam idmanlarımız var. Milli sporcular yetiştiriyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığının kadrolu antrenörüyüm aynı zamanda. Kim gelirse, kapımız açık. Gelen herkese de spor yaptırıyoruz. Bir sporcunun yetişmesi en az 3-4 sene alıyor. Bu süre içinde de 2 milli sporcu yetiştirdim. Türkiye üçüncüleri, Türkiye sekizincileri yetiştirdim. Türkiye'de aldıkları dereceler milli takım kapılarını açtı. Ayrıca poomse diye bir kategorimiz var. Orada da milli sporcu yetiştirdik. Yeni gelecek küçük çocuklarımızı da aynı şekilde bu yolda çalıştırmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT