1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ayakkabısını almak için tırmandığı yerde mahsur kaldı
Ayakkabısını almak için tırmandığı yerde mahsur kaldı

Ayakkabısını almak için tırmandığı yerde mahsur kaldı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, halı sahanın tavan filesinde kalan ayakkabısını almak için tırmandığı demir boruların üst kısmında yaklaşık 1 saat mahsur kalan çocuk, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

A+A-

Alınan bilgiye göre, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Damlacan Mahallesi'ndeki belediye parkında halı saha maçı yapan grubun topu tavan filesinde kaldı.

Arkadaşları, Mehmet Can Yılmaz'ın (15) ayakkabısını fırlatarak topu düşürmek istedi. Bu sırada Yılmaz'ın ayakkabısı da fileye takıldı.

Yılmaz, arkadaşları halı sahadan ayrıldıktan sonra ayakkabıyı almak için sahayı çevreleyen demir boruların üstüne tırmandı.

Aşağı inemeyince mahsur kaldı

Asılı kalan ayakkabıya ulaşamayan Yılmaz, aşağı inemeyince tırmandığı yerdemahsur kaldı.

Yılmaz'ı gören arkadaşı Mustafa Çırak'ın ihbarı üzerine olay yerine gelen Şarkışla Belediyesi itfaiye ekipleri, çocuğu yaklaşık 1 saat mahsur kaldığı yerden indirdi. Yılmaz'ın ayakkabısı da asılı kaldığı yerden alındı.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Arkadaşlarla top oynuyorduk, top orada kalınca benim ayakkabıyla düşürmek istediler, ayakkabı da orda kaldı. Ayakkabı hediye olduğu için almaya çıktım, sonra da inemedim." dedi.

HABERE YORUM KAT