1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Aydemir, ’Canlı Hayvan Borsası büyük ihtiyaç’
Aydemir, ’Canlı Hayvan Borsası büyük ihtiyaç’

Aydemir, ’Canlı Hayvan Borsası büyük ihtiyaç’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Ziraat Odası Başkanı İslam Yıldırım'la birlikte Canlı Hayvan Pazarını gezerek alıcı ve satıcılarla görüş alışverişinde bulundu.

A+A-

'ERZURUM HAYVANCILIĞIN ADRESİDİR'

Kurban Bayramı öncesi alım satım faaliyetlerinin yoğunluğuna dikkat çeken Aydemir, "Erzurum hayvancılığın adresidir. Bu hali çok eskiye dayanmasına rağmen bir disiplinden uzak olduğunu gözlemlediğimiz hayvancılık faaliyetleri canlı hayvan borsasının kurulmasıyla birlikte çok daha derli toplu hale gelecektir" dedi.

TALEP BÜYÜK

Canlı hayvan borsasının canlı bu¨yu¨kbas¸ ve ku¨c¸u¨kbas¸ hayvanların degˆer buldugˆu yer olduğunun altını çizen Aydemir, "Üretici ve tu¨ccarın bir araya geldigˆi, fiyatın belirlendigˆi ve u¨ru¨nu¨n hak ettigˆi degˆeri buldugˆu yer olarak bilinen borsanın ihdasını her kesimin istediğini müşahade ediyoruz. Bu şekilde kayıt dıs¸ı satım ve alımın o¨nu¨ne gec¸ileceği de bir vakıadır. Kaldı ki, borsanın kurulmasıyla beraber canlı hayvan sevkiyatları da kontrol altına alınacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

BORSA BÜTÜN TARAFLARIN FAYDASINADIR

Borsanın kurulması halinde hem devletin, hem u¨reticinin ve aynı zamanda tu¨ccarların haklarının korunacağını paydas¸ların tamamının kazanc¸ elde edeceğine işaret eden Aydemir. Her yönüyle bir ihtiyacı ifade eden Canlı Hayvan Borsası, alım ve satımlar veteriner hekim kontrolu¨nde yapılacağından halk sagˆlıgˆı açısından da önem arzetmektedir." Kaydını düştü.

BU DÖNEM OLUR!

Öte yandan Ziraat Oda Başkanı İslam Yıldırım'da, Canlı Hayvan Borsa beklentilerinin bu dönem karşılık bulacağını düşündüğünü söyledi.

HABERE YORUM KAT