1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Aydın Sağlık-Sen; “Barış Günü, barış getirsin”
Aydın Sağlık-Sen; “Barış Günü, barış getirsin”

Aydın Sağlık-Sen; “Barış Günü, barış getirsin”

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

A+A-

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

Sağlık-Sen Aydın Şubesi Yönetim Kurulu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Yönetim kurulu adına bir açıklama yapan Şube Başkanı Baki Karaer, "Dünyamız, istilacı ve sömürgecilerle, kendisini bunlara karşı savunmak isteyen mazlum ve mağdurların savaşlarına sahne oluyor. Elindeki ile yetinmeyip, özellikle de İslam coğrafyasına göz diken ABD, Batı ve diğer emperyalistler, gittikleri yere kan, gözyaşı götürüyor, huzur ve kardeşlikleri bombalıyor.

Bugün içinde bulunduğumuz savaş, sömürü ve istila ortamı; kendi çıkardıkları savaşlar için İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni geliştiren bu zihniyetin eseridir. İnsana ve emeğe, yaşama hakkına en büyük değeri veren İslam'ın anlaşılmaması ve yaşanmaması için de elinden geleni yapan bu zihniyet, çarenin yine kendisi olduğunu kabul ettirmeye çalışarak, dünyayı kendi oyuncakları haline getirmiştir. İnsanlığın uyanması, İslam aleminin uyanması ve bunun sonucu olarak küresel emperyalizmin oyunlarının ters tepmesi, tuzaklarının bozulması ile olacaktır" dedi.

"Türkiye, İslam dünyasına örnek oldu"

"15 Temmuz'da yaşadığımız darbe girişimi de bu anlamda ülkemizin yaşadığı bir işgal girişimidir" diyen Karaer, mesajını şu şekilde tamamladı: "Ortadoğu'nun tek istikrarlı ve büyüyen ülkesini ağlarına almak, istikrarsızlaştırmak ve kaosa sürüklemek isteyenlerin oyunları, milletimizin basireti sayesinde bozulmuştur. Ülkemizin darbeye ve işgale direnişi İslam dünyası için de örnek olmuştur. Bu direniş ve uyanışın insanlığın uyanmasına vesile olmasını, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün gerçek barışlara vesile olmasını diliyoruz"

HABERE YORUM KAT