1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aydın’da yeni avukatlar için yemin töreni yapıldı
Aydın’da yeni avukatlar için yemin töreni yapıldı

Aydın’da yeni avukatlar için yemin töreni yapıldı

Aydın'da stajlarını tamamlayarak avukatlık mesleğine resmi olarak adım atan 7 avukat yeminlerini etti.

A+A-

Aydın'da stajlarını tamamlayarak avukatlık mesleğine resmi olarak adım atan 7 avukat yeminlerini etti.

Aydın Barosu Konferans salonunda gerçekleştirilen yemin törenine, stajyer eğitimine başlayacak olan avukat adayları da katıldı. Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt bu günün özel bir gün olduğunu belirterek, avukatlık stajına başlayacak stajyerin ve avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarının bir arada olmalarından mutluluk duyduğunu söyledi.

Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, yaptığı açılış konuşmasında; "Bugün çok özel bir toplantı için bir aradayız. Aramıza staj için katılan stajyerlerimizin eğitim döneminin başlangıcı ve 7 meslektaşımızın aramıza katılacakları tören bir arada gerçekleştirilecek. Bunun böyle olmasını konuşup kararlaştırdık. Bugün staj eğitimine başlayacak arkadaşlarımızın ilk günlerinde, staj eğitimleri başarıyla bittiklerinde yaşayacakları heyecanı bugün gözleriyle bugün görmelerini istedik. Staj eğitimi bizim üzerinde çok durduğumuz ve önem verdiğimiz bir konudur. Bildiğiniz üzere toplumda çok üzülerek söylüyorum hukuk fakültesine giden öğrencilerin aileleri hiç bir şey olamas ise avukat olur düşüncesi var. Bu bir toplum için son derece zararlı, akıl dışı bir yaklaşımdır. Tam aksine hukukçular arasında avukatlık mesleğine, mesleğin "mareşal" rütbesi denir. Savunma hakkı kadar kutsal bir şey olduğunu bugünlerde herkes süreci yaşayarak görüyordur. Ben bunları Aydın Barosu olarak söylemiyorum. Hukuk fakültesine avukat olmak için gitmiş ve başka bir mesleği aklından bile geçirmemiş avukatlık mesleğini yapan biri olarak söylüyorum. Bir daha dünyaya gelsem yine avukat olurum diyecek kadar bu mesleği seven bir avukat olarak söylüyorum. Umarım bugün stajına başlayacak olan genç kardeşlerimde stajlarının sonunda kazanacakları donanım ve birikimle aynı şevkle bu mesleği görevini bilerek icra ederler" dedi.

Aydın Baro Başkanı Bozkurt'un konuşmasının ardından, yeni avukatlar yeminlerini ederek,Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Ruhsatnamesi belgesini aldılar.

Aydın’da yeni avukatlar için yemin töreni yapıldı

HABERE YORUM KAT