1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aylık kazancı dudak uçuklatıyor
Aylık kazancı dudak uçuklatıyor

Aylık kazancı dudak uçuklatıyor

Bursa'da tekstil işinden emekli Seyfullah Aydın, 500 tavukla girdiği işte bugün 2 bin tavuğa sahip. Aylık kazancı ise dudak uçuklatıyor.

A+A-

Bursa'da tekstil işinden emekli olduktan sonra organik yumurtaişine giren emekli vatandaşın çocuğu gibi baktığı tavukların sayısı 2 bini buldu.

GÜNDE 1000 TANE YUMURTLUYORLAR 30'U 20 LİRA

Seyfullah Aydın, 500 tavukla başladığı organik yumurta işinde 2 bin tavukla günde yaklaşık 1000 yumurta elde eden Aydın, organik yumurtaların 30 tanesini 20 liradan satıyor. Aydın'ın yumurtalardan kazandı aylık 20 bin TL'yi buluyor.

TAMAMEN ORGANİK

Aydın, hobi olarak başladığı tavuk yetiştiriciliğini yumurta talebinin artmasıyla ticarete döktüğünü söyledi. Organik gıdalarla beslediği salma tavuklarının yumurtasının vatandaşlar tarafından çok rağbet gördüğünü belirten Aydın, emeklilikten iş adamlığına yükseldiğini dile getirdi.

HERKESE ÖRNEK OLSUN

Tavuklarına gözü gibi baktığını ifade eden Aydın, "Tavuklarla o kadar iyi iletişim kuruyorum ki tavuklar çocuklarım beni takip ediyor. Bir işaretimle yanıma geliyorlar. Bu da onların morallerini yükseltiyor. Bu sayede daha çok ve sağlıklı yumurta elde ediyorum. İlerlemiş yaşıma rağmen böyle bir teşebbüstü bulundum ve başarılı oldum. Bunun herkese örnek olmasını diliyorum" dedi.

KAYNAK: İHA

HABERE YORUM KAT