1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Babalar ve çocukları sabah namazında buluştu
Babalar ve çocukları sabah namazında buluştu

Babalar ve çocukları sabah namazında buluştu

2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi babalar ve çocukları sabah namazında bir araya geldi. Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen organizasyonun Konya’daki durağı Sultan Selim Camii olurken, namaz çıkışı vatandaşlara çay, ballı süt ve simit ikram edildi.

A+A-

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından, Türkiye'nin 81 ilinde 'Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor' etkinliği düzenlendi. Organizasyonun Konya'daki durağı Sultan Selim Camii oldu. Babalarıyla birlikte camiye gelen çocuklar, namaz sonrası verilen ikramlarla kahvaltılarını burada yaptı. Konya'daki organizasyonda sabah namazını İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu kıldırırken, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sabah namazı sonrası cami önünde vatandaşlara Karatay Belediyesi tarafından çay ve simit, Meram Belediyesi tarafından da ballı süt ve simit ikram edildi.

konya-sabah-namazi-10.jpg

‘HAYRA VESİLE OLDU’

Sabah namazında babalar ve çocukları buluşturdukları için Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği’ne teşekkür eden Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “Bu organizasyon, ayeti kerimede de geçtiği gibi hayırda yarışmaktır. Türkiye’deki 81 ilde babalar ve çocuklar başlığı altında yapılan bu çalışma gayet güzel oldu. Bunu takdir ediyoruz. Cenab-ı Hak çocuklarımızı her türlü tasalluftan muhafaza eylesin, imanı sevdirsin. Milletimizin evlatlarını namaz kılan salih evlatlar olmayı nasip etsin. İlimle, irfanla milleti yücelten gençler eylesin. Kötülüklerden uzak kılsın. Milleti ve memleketi için çalışan ve koşturan ilim sahibi gençler olmayı nasip etsin. Bu tür faaliyetlerin mutlaka bu söylediğimiz hususlarda önemli katkıları olacağına inanıyorum. Cihannüma Derneği’ne de çok teşekkür ediyorum. Bu tür sabah namazı organizasyonlarının her zaman tekrar edilmesi güzeldir. Hem Sultan Selim Camii’nde hem de Kapu Camii’nde gençlik ve cami buluşması yapıyoruz, inşallah bunlar devam eder” ifadelerini kullandı.

konya-sabah-namazi-7.jpg

‘BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ’

Vatandaşların Sultan Selim Camiinde çocuklarıyla bir araya gelmesinin birlik ve beraberlik örneği olduğunu dile getiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Cihannüma Derneği’mize babalarla çocukları camide, sabah namazında buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Bu tür programlar Konya’mızda, birlik, dirlik, beraberlik, kaynaşma, milli ve manevi değerlere sahip nesillerin yetişmesi için önemli buluyoruz. Programda emeği geçen herkese de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz. Burada bizler de hasbel kader belediye olarak ikramlarımızla destek verdik.  Bu tür organizasyonları değişik sivil toplum kuruluşlarımız zaman zaman düzenlemektedirler. Bizler de belediye olarak önceki dönemlerde bu tür programları icra ettik. Geçen yıl bisiklet programlarında 40 gün boyunca çocuklarımız camide bir araya geldiler. Yeni eğitim öğretim yılının tüm çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı öncesi Karatay Belediyesi olarak gerekli tedbirlerimizi aldık. Tüm okullarımızda temizlik, çevre düzenlemesi, fiziki ortamların iyileştirilmesi gibi konularda gerekli hizmetleri yerine getirdik. Her zaman eğitimin yanındayız. Hocalarımıza ve öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

konya-sabah-namazi-9.jpg

‘TÜM STK VE DERNEKLERE ÖRNEK OLMALIDIR’

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği gerçekleştirdiği sabah namazı organizasyonunun diğer tüm STK ve derneklere örnek olması gerektiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen Cihannüma Derneği’nden Allah razı olsun. Babalar ve çocukları camide bir araya geldi. Çocuklarımıza cami alışkanlığını kazandırma adına yapılan her eylemin hem içinde, hem arkasında hem de yanında oluruz. Daha önceden belediyelerimizin de çocukları camilere getirmek adına bisiklet programları yapılmıştı. Bunların hepsinin ayrı ayrı kıymeti vardır. Bizler Müslüman çocuklar yetiştirmeye çalışan babalarız, aileleriz. 81 ilde başlarında da müftülerimiz olmak kaydıyla babalar, çocuklarıyla sabah namazına geldi. Sultan Selim Camii’nde çok güzel bir kalabalık vardı. Camilerimiz ancak Cuma namazında böyle dolmaktadır. Allah bunun devamını da nasip etsin. Hem programları sıklaştırmış olalım, hem de diğer vakıf, dernek ve STK’larımıza da bir örnek olmuş olsun” dedi.

konya-sabah-namazi-3.jpg

‘SIK SIK DÜZENLENMESİNİ TALEP EDİYORUZ’

Oğullarıyla birlikte sabah namazına gelen vatandaşlar, programdan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Bu programların sıkça yapılması gerektiğini dile getiren Uğur Tekneci, ”Oğlum Yahya ile birlikte Sultan Selim Camii’ndeki organizasyona katıldık. Çok güzel bir program oldu. İyi ki geldik dedik. Çünkü burada herkes oğullarıyla birlikte ve biz de bu fırsatı kaçırmadık. Evladım da gayet memnun kaldı. Bu tür sabah namazı faaliyetleri ne zaman olursa bizler de idrak etmeye özen gösteririz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Sabah namazını oğlu Ahmet’le birlikte camide kılmaya özen gösterdiklerini söyleyen Hüseyin Erçin, “Oğlumla birlikte zaman zaman sabah namazına camiye geliyorduk. Bugün de Sultan Selim Camii’nde böyle bir organizasyonun yapıldığını duyunca çok sevindik ve beraber geldik. Güzel bir program oldu. Sık sık devam etmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

konya-sabah-namazi-2.jpg

konya-sabah-namazi-1.jpg

konya-sabah-namazi-haber1.jpg

konya-sabah-namazi-11.jpg

konya-sabah-namazi-12.jpg

konya-sabah-namazi-haber2.jpg

konya-sabah-namazi-14.jpg

konya-sabah-namazi-15.jpg

HABERE YORUM KAT