1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Babasından kalan eşyalarla müze oluşturdu
Babasından kalan eşyalarla müze oluşturdu

Babasından kalan eşyalarla müze oluşturdu

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaşayan Nizamettin Onmuş, babasından kalan ve kendisinin topladığı nostaljik eşyalarla müze kurdu.

A+A-

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaşayan 57 yaşındaki Nizamettin Onmuş, zaman içerisinde kendisinin topladığı ve babasından kalan eşyaları evinde oluşturduğumüzede sergiliyor.

Onmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinde bulunan en eskiantikaların Osmanlı dönemine ait kılıç, miğfer ve çeşitli savaş aletlerinden oluştuğunu söyledi.

Eşyaların çoğunluğunun 4 yıl önce vefat eden babası Dursun Onmuş'tan kendine miras kaldığını belirten Onmuş, bununla yetinmeyip kendisinin de 4 yıldır bu tür eşyaları topladığını anlattı.

Biriktirdiği eşyaları ücretsiz olarak evinin altında oluşturduğu odada sergilediğini hatırlatan Onmuş, "Eşyaların arasında tüfek, kılıç, hançer, miğfer, çan, bakraç, çömlek, ibrik, demlik, gaz lambası, okka kantarı, orak, kömürlü ütü, eski Kur'an-ı kerim, çeşitli çalgı aletleri gibi birçok eşya var. Bu eşyaların çoğu bana 4 yıl önce vefat eden babamdan miras kaldı. Bende bu eşyaları atmak yerine çevremdeki kişilerden ve hurdacılardan da antika topladım." dedi.

Babasından kendisine 100 parça eşya kaldığını belirten Onmuş, kendisinin bu sayıyı 800'e kadar çıkardığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT