1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bahçeli: Eğitim, huzur ve kardeşlik sigortasıdır
Bahçeli: Eğitim, huzur ve kardeşlik sigortasıdır

Bahçeli: Eğitim, huzur ve kardeşlik sigortasıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hangi bunalımla sınanıyor, hangi gerilimde yoruluyorsak, zahmet edip eğitime kafa yormadığımızdandır. Eğitim, huzur ve kardeşlik sigortasıdır." dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabı üzerinden 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına ilişkin paylaşımlarda bulundu.

İlk ders zilinin dün çaldığını, milyonlarca öğrencinin özlemlerine, sınıflarına ve öğretmenlerine koştuğunu belirten Bahçeli, okul bahçelerinde dün çiçekler açtığını, neşe ve coşkunun yağmur olup yağdığını, uzun ve yorucu bir maratonun ilk adımının böylece atıldığını ifade etti.

"Eğitim noksanlığı varlığımızın mezarını kazar"

Eğitimin, çok boyutlu bir süreç olduğuna, hoşgörü ve birlikte yaşamanın temelini inşa ettiğine dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam etti:

"Eğitim noksanlığı ise varlığımızın mezarını kazar. Her medeni millet kendi geçmişini bilir, buna göre yaşar. Modern olmak köksüz olmak değildir. Köksüzlük cehalet, dahası eğitimsizliktir. Bugün, siyasi ve ideolojik kamplaşmalar, taassup ve dogmalar, bölücü ve yıkıcı emeller, yolumuz üzerine kurulmuş amansız tuzaklardır. Her krizin gerisinde, her anlaşmazlığın içinde, her çatışmanın merkezinde eğitimdeki ihmal ve inkarlar kuşağının bir yansıması hakimdir. Doğrudan korkan diyalogdan kaçar. Namuslu ve sorumlu nesillerin yetişmesine kapalı duranlar nefislerine yenilenlerdir."

Eğitimin panzehir olduğunu dile getiren Bahçeli, "Peşin hükümler, önyargılar, vicdanı dışlayan kararlar, milli ve manevi değerlerden uzak yorumlar milli eğitimdeki laçkalığın sonucudur. Hangi bunalımla sınanıyor, hangi gerilimde yoruluyorsak, zahmet edip eğitime kafa yormadığımızdandır. Eğitim, huzur ve kardeşlik sigortasıdır." değerlendirmesi yaptı.

HABERE YORUM KAT