1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Eroğlu'ndan anne babalara uyarı
Bakan Eroğlu'ndan anne babalara uyarı

Bakan Eroğlu'ndan anne babalara uyarı

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, boğulma olaylarına dair, "Kanallarda hızlı akıntı oluyor. Çocuklar bunun farkında değil, ikazlarımıza rağmen buralara giriyorlar. Anne babalardan rica ediyorum, çocuklara sahip çıksınlar." dedi.

A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çay ilçe meydanında düzenlenen bayramlaşma merasiminde, vatandaşlarla sohbet etti.

Alanda toplanan vatandaşlara hitap eden Eroğlu, artan boğulma haberleriyle ilgili bir soru üzerine, vatandaşların serinlemek için genelde kanallara girdiğini anımsattı.

Kanalda suya girmenin büyük tehlike içerdiğini anlatan Eroğlu, "Kanallarda hızlı bir akıntı oluyor. Çocuklar bunun farkında değil, durgun sanıyor. 'Girmeyin' diye İkazlar yapıyoruz. Şehir içindeki kısımları korkuluklarla kapattık ama maalesef ikazlarımıza rağmen bazı gençler, çocuklar bu kanallara, göletlere giriyor. Anne babalardan rica ediyorum, çocuklara sahip çıksınlar." dedi.

Kendi yaşadıklarından örnekler verdi

Kendi yaşadıklarından örnekler veren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Rastgele bir yere girmek, gölete, baraja girmek son derece tehlikelidir ama gençlikte bu oluyor. Ben de ortaokuldayken Şuhut'tan, Selevir'e (baraja) gidiyordum. Sıcak hava, 'baraj kenarına ineyim de bir yüzeyim' diye düşündüm. Bir baktım su seviyesi azalmış, balçık hale gelmiş. Su seviyesi değiştiği için neredeyse biz orada balçıkta batıp gideceğiz. Yani insanlar bazen bilmiyor. Hemen fark ettim. Dolayısıyla cahillik yapıp devam etseydik, belki bugün biz de yoktuk. Onun için rica ediyoruz. Çocuklar Allah aşkına bilmedikleri yere girmesinler. Bu sadece göllerde ve kanallarda yok, denizlerde de var. BilhassaKaradeniz, Şile’de bazı akıntılar var. O akıntıya kapıldığı zaman iyi bir yüzücünün bile kurtarması mümkün değil. Rica ediyorum tedbiri elden bırakmasınlar, bilmedikleri yere girmesinler."

HABERE YORUM KAT