1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakan Soylu, Erbaalılara görüntülü hitap etti
Bakan Soylu, Erbaalılara görüntülü hitap etti

Bakan Soylu, Erbaalılara görüntülü hitap etti

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 14 gündür demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu 3G ile bağlandı.

A+A-

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 14 gündür demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu 3G ile bağlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından cep telefonundan görüntülü konuşma ile meydana bağlanıp Erbaalı vatandaşlara seslenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu şöyle konuştu: "Bu darbe meşum bir darbe idi. Ancak sonuçları itibariyle 1960'dan daha ağır olacaktı. Çünkü kodlanmış, milleti hiç tanımayan ve milletin ortaya koyduğu seçmen iradesinden intikam almaya çalışanların acı bir tablo oluşturması kaçınılmazdı. Bu darbe teşebbüsünün ilk saatlerinden itibaren belliydi. Ama şimdi ortaya koyduğunuz bu vakur duruşa bütün dünya şapka çıkartmaktadır. Pensilvanya'da birilerinin uşağı haline gelmiş bir psikopat ülkede hain bir darbeyi gerçekleştirebilmek için kendine uydu olmuş, akıllarını satmış, benliklerini kaybetmiş, bu milletin bütün değerlerinden uzaklaşmış, bu milleti tanımayan ve bu milletin parçası olmayanlarla birlikte ülkeme kara günler yaşattılar. O darbe sadece bir darbe değildi. O darbe Türkiye'nin işgal planıydı. Hatırlarsınız Türkiye bir 28 Şubat yaşadı. Ne oldu 28 Şubat'ta? Bunu çok açık ve net söylemek istiyorum. 28 Şubat'ta bu ülkede bu ülkenin kendi değerlerini yaşamak isteyen insanlara "Hayır yaşayamazsınız. Biz ne kadar izin verirsek siz o kadar yaşayabilirsiniz" dediler. Milliyetçisi, muhafazakarı, bu ülkenin değerlerine bağlı olan insanları çocuklarını nerede kendi inançlarıyla, kendi değerleriyle, kendi gelenekleriyle beraber büyüteceklerdi? Her kesimi endişe sardı. Bir taraftan bir korku, bir taraftan acaba ne olacak endişesi. O günden sonra ne yaptı bu millet? Bunlar imanlı insanlar, madem çocuklarımızı yaz tatilinde Kuran kursuna gönderemiyoruz bunların liselerine gönderelim. Bakın tezgahın büyüklüğüne. Bunların üniversitelerine gönderelim. İş adamlarımız bir daha 28 Şubatlarla karşılaşmayalım diye bunları destekleyelim dediler. Aynen hikaye tam anlamıyla böyledir. Hepimiz bunu yaşadık. Ve o kaçış aslında planlı bir kaçıştı. 28 Şubat bilmenizi istiyorum ki Fethullah Gülen'in, o Pensilvanya'daki psikopatın aslında ana karargahının ana eylem planının tam merkezi idi. Bunu çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bunu istismar ettiler. Ve o kadar iyi yönettiler ki istediğimiz zaman Türkiye'yi bunun üzerinden teslim alabilecekleri hikayeyi oluşturdular. Bir şeyi hesap edemediler. Lideri ile milleti arasındaki rabıtayı ve ilişkiyi bir türlü hesap edemediler. Aziz Erbaalılar bu hain plan niçin alt üst oldu? Bir insan hiç bu kadar cesur olabilir mi diye düşündüm hep. Bir insan bu kadar cesaretli şekilde tanklara karşı, uçaklara karşı, F16'lara karşı, orada kendisini tarayan güya asker elbisesi giymiş teröristlere karşı bu mücadeleyi nasıl yapabileceğini düşündüm. Anladım ki bu cesareti bu büyük milletin yüreğine koyan Cenab-ı Allah'tır şükürler olsun" dedi.

Bakan Soylu, Erbaalılara görüntülü hitap etti

Bakan Soylu, Erbaalılara görüntülü hitap etti

HABERE YORUM KAT