1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakan Soylu korkunç gerçeği açıkladı:Polisimiz bir işi daha yaptı...
Bakan Soylu korkunç gerçeği açıkladı:Polisimiz bir işi daha yaptı...

Bakan Soylu korkunç gerçeği açıkladı:Polisimiz bir işi daha yaptı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Bombalı aracı Türkiye’ye getiren bir DEAŞ’lı. Neyin karşılığında olduğunu biliyor musunuz? Türkiye’de bombayı patlatacaklar güya PYD/PKK’nın elindeki 100 tane esiri alacaklar'' dedi.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir hafta önce Türkiye'de yakalanan bombalı aracın arkasındaki kirli pazarlığa dair açıklamalarda bulundu.

Aracın terör örgütü DEAŞ'a ait olduğunu ve bölücü terör örgütü PKK ile yaptıkları anlaşmanın sonucu Türkiye'ye sokulduğunu söyleyen Bakan Soylu, ''Bombalı aracı Türkiye'ye getiren bir DEAŞ'lı. Neyin karşılığında olduğunu biliyor musunuz? Türkiye'de bombayı patlatacaklar güya PYD/PKK'nın elindeki 100 tane esiri alacaklar'' dedi.

Bakan Soylu dün yaptığı açıklamada bomba yüklü bir aracın yakalandığını duyurmuş, ''Bir hafta önce Türkiye'ye tuzak kurmaya çalışan, Türkiye içerisinde birilerini yakaladık, böyle bomba yüklü bir arabayı. Sınırın ötesinde de onlara kim talimat vermişse jandarmamız da onları kıskıvrak yakalayıverdi.'' ifadelerini kullanmıştı. 

HABERE YORUM KAT