1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Balkondan düşen çocuğu kurtaran zabıtaya ödül
Balkondan düşen çocuğu kurtaran zabıtaya ödül

Balkondan düşen çocuğu kurtaran zabıtaya ödül

Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde, evinin balkonundan düşen çocuğu havada tutarak kurtaran zabıta Ömer Yıldız, başarı belgesi ve bir maaş ikramiyeyle ödüllendirilecek.

A+A-

Azdavay ilçesi Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, 4. kattaki evlerinin balkonundan düşen 3 yaşındaki çocuğu havada tutarak kurtaran zabıta Ömer Yıldız'a başarı belgesi ve bir maaş ikramiye verileceğini söyledi.

Civelek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir binanın 4. katındaki evlerinin balkonundan düşen 3 yaşındaki Kaan Kurtcuoğlu'nu havada tutarak kurtaran zabıta memuru Ömer Yıldız'ın kendilerini de gururlandırdığını ifade etti.

Civelek, olayın ardından ilçede kahraman olan Yıldız'ı başarı belgesi ve bir aylık ikramiye ile ödüllendireceklerini belirtti.

Zabıta memurundan küçük Kaan'a ziyaret

4. kattaki evlerinin balkonundan düşen çocuğu havada tutarak kurtaran zabıta ile belediye başkanı aileyi ziyaret etti.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, dün Cumhuriyet Caddesi üzerindeki evinin balkonundan düşen 3 yaşındaki Kaan Kurtcuoğlu'nu havada yakalayan zabıta memuru Ömer Yıldız ile ailenin evine giderek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Civelek, olayda yaralanan küçük Kaan'a çeşitli hediyeler verdi.

İlçede dün Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir binanın önünde kalabalık gören Ömer Yıldız, aracını durdurarak binanın önüne gelmiş, dördüncü kattaki evin balkonundan düşen ve alt katın balkonu ile iş yerinin tentesine çarpan çocuğu son anda havada yakalamıştı.

HABERE YORUM KAT