1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Barzani 3 yıl aradan sonra Bağdat'a gidiyor
Barzani 3 yıl aradan sonra Bağdat'a gidiyor

Barzani 3 yıl aradan sonra Bağdat'a gidiyor

IKBY Başkanı Barzani'nin 3 yıl aradan sonra başkent Bağdat'ı ziyaret edip, Irak Başbakanı İbadi ile bir araya geleceği belirtildi.

A+A-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin 3 yıl aradan sonra başkent Bağdat'ı ziyaret edeceği ve Başbakan Haydar el-İbadi ile bir araya geleceği bildirildi.

Barzani'nin basın danışmanlarından Kifah Muhammed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "IKBY Başkanı Barzani, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin daveti üzerine beraberindeki bir heyetle kısa bir süre içinde Bağdat'a gidecek." dedi.

Bağdat ziyareti sırasında İbadi ve Barzani'nin ülkenin en önemli gündem maddesi "Musul'u DAEŞ'ten kurtarma operasyonunu" detaylı şekilde ele alacağını aktaran Muhammed, Erbil ve Bağdat arasındaki "petrol, bütçe krizi ve memur maaşlarının ödenmesi" konularının da konuşulacağını kaydetti.

İbadi'nin dün yaptığı basın açıklamasında, “Barzani'nin Bağdat'a gerçekleştireceği ziyarette, Musul'u kurtarma operasyonunun yanı sıra iki taraf arasındaki ilişkileri de masaya yatıracağız.” denilmişti.

IKBY Başkanı Barzani son olarak 7 Temmuz 2013'te Bağdat'tı ziyaret etmişti. 

HABERE YORUM KAT