1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakan Yıldırım'dan şehit ailelerine bayram mektubu
Başbakan Yıldırım'dan şehit ailelerine bayram mektubu

Başbakan Yıldırım'dan şehit ailelerine bayram mektubu

Başbakan Binali Yıldırım'ın kaleme aldığı mektuplar, Van ve Sakarya'da şehit yakınlarına ulaştırıldı.

A+A-

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, parti yöneticileriyle Kurban Bayramıdolayısıyla şehit ailelerini ziyaret etti.

Soğanda, ilk olarak Iğdır'ın Dilucu Sınır Kapısı'na göreve giderken terör örgütü PKK tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Haluk Varlı'nın, Gürpınar ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Şehit yakınlarının bayramını tebrik eden Soğanda, beraberinde getirdiği Başbakan Yıldırım'ın el yazısıyla kaleme aldığı mektubu okudu ve şehidin babası Yusuf ve annesi Gülizar Varlı'ya teslim etti.

Ardından, İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK'nın bombalı tuzağı sonucu şehit düşen bomba imha uzmanı Ferhat Arslan'ın ailesinin yaşadığı Tuşba ilçesindeki evine giden Soğanda, Yıldırım'ın yazdığı mektubu okuduktan sonra şehit Arslan'ın eşi Emine Arslan ve çocuklarına verdi.

Her zaman şehit aileleri için hizmet edeceklerini ifade eden Soğanda, milleti ve vatanı için şehadet şerbeti içen şehitlerle her zaman övünülmesi gerektiğini dile getirdi.

"FETÖ'ye ne yapıldıysa PKK'ya da aynısının yapılmasını istiyoruz"

Şehit Arslan'ın eşi Emine Arslan, eşinin yokluğunu her zaman hissettiğini, çocuklarının vatana ve millete hayırlı bir evlat olmaları için onlara hem annelik hem de babalık yaptığını belirtti.

Başbakan Yıldırım'ın gönderdiği mektubun kendilerini memnun ettiğini aktaran Arslan, "Güvenlik önlemlerinin daha da arttırılmasını istiyoruz. FETÖ'ye ne yapıldıysa PKK'ya da aynısının yapılmasını istiyoruz. Artık huzur ve güven olsun. Bunun için de her zaman devletimizin yanındayız." diye konuştu.

Şehidin babası duygulandı

AK Parti İl Başkanı Feyzi Kılıç, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret etti.

İlk olarak Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş'in (24) Karasu ilçesi Tepetarla Mahallesi'ndeki yakınlarıyla görüşen heyet, ailenin bayramını kutladı.

Kılıç, daha sonra, Başbakan Yıldırım'ın el yazısıyla kaleme aldığı mektubu, şehit babası Yaşar Keleş'e teslim etti.

Keleş, mektubun "Aziz şehidimizin kıymetli emaneti değerli kardeşim. Bölücü terör örgütüne karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen ve Rabb'imizin 'Onlar ölü değildirler fakat siz bilemezsiniz' müjdesine mazhar olan şehidimize milletçe minnettarız ve kahramanımızı asla unutmayacağız. Sizler bize şehidimizin emanetisiniz, size daima sahip çıkacağımızdan asla endişeniz olmasın." kısmını okurken duygulandı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serkan Gedikli'nin Büyükyanık Mahallesi'nde, Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lılar tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mansur Cansız'ın Cebek Mahallesi'nde oturan ailelerine de mektupları teslim edildi.

HABERE YORUM KAT