1. HABERLER

  2. KONYA

  3. “Basının yeri gün geçtikçe önem kazanıyor”
“Basının yeri gün geçtikçe önem kazanıyor”

“Basının yeri gün geçtikçe önem kazanıyor”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Basının bir milletin gözü, kulağı ve dili olduğunu belirterek basının yerinin gün geçtikçe daha fazla önem kazandığını söyledi.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu ve Yazı İşleri Müdürü Hayrettin Atak ile görüşen Usta, gazete çalışanlarının da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

3-354.jpg

“BASIN BİR MİLLETİN GÖZÜ, KULAĞI VE DİLİDİR”

Basın mensuplarının mesleğini hakkıyla icra eden, gayesi insanlığa doğru ve tarafız haber sunmak olduğunu ifade eden Usta, “Basın bir milletin gözü, kulağı ve dilidir. Vatandaşın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını doğru bir şekilde katkı sunmaktadır. Basın mensuplarının her meseleye sağduyulu bir tavırla yaklaşması demokrasinin güçlenmesi açısından büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

1-622.jpg

“GAZETECİLER CİDDİ KAMU HİZMETİ SUNUYOR”

Gazetecilerin ciddi bir kamu hizmeti sunduğunu belirten Leyla Şahin Usta, “Gazeteciler insanların haber alma haklarına hizmet ederek önemli bir görevi üstlenmektedir. Gazeteciler kamuoyuna güvenilir, doğru ve tarafsız bir şekilde haber sunmaları ülkemizin de gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Toplumun bilinçlenmesine katkı sağlayan basının yeri gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Yine 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi milletin doğru ve hızlı bir şekilde haber almasını sağlayarak girişimin başarısız olmasında üstlendiği görev takdire şayandır” şeklinde konuştu. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu da Usta’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

SELÇUK ÖZKAN

HABERE YORUM KAT