1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkan Akgül sporda "Yılın Yerel Yöneticisi" seçildi
Başkan Akgül sporda "Yılın Yerel Yöneticisi" seçildi

Başkan Akgül sporda "Yılın Yerel Yöneticisi" seçildi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Arman Talay 2018 Spor Ödülleri sahiplerini buldu.

A+A-

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Arman Talay 2018 Spor Ödülleri sahiplerini buldu. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yılın Yerel Yöneticisi" ödülüne layık görüldü.

TSYD Ankara Şubesinde düzenlenen ödül törenine eski bakanlar, belediye başkanları, duayen spor yazarları, antrenör ve sporcular katıldı. 58 ödülün sahibini bulduğu törende Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yılın Yerel Yöneticisi" ödülüne layık görüldü. Akgül'e ödülünü TSYD eski Ankara Şube Başkanı Mustafa Salihoğlu takdim etti.

2009 yılında göreve geldiğinde Mamak'ta sportif yatırımlarının yok denecek kadar az olduğunu ifade eden Akgül, "Bugün Mamak, yapılan yatırımlarla sporun başkenti haline geldi. Eğer biz madde bağımlılığından, kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzaklaştırmak istiyorsak önce spor tesisini oluşturmamız gerekiyor. İşte biz bu eksiklikleri gördük ve yüzme havuzu, 5 bin kişilik spor salonu, şehir stadı başta olmak üzere birçok tesisi ilçemize kazandırdık. Bu yaptığımız çalışmaların duayen spor yazarı Arman Talay'ı anma adına verilen ödül ile taçlanması ise benim için ayrı bir gurur kaynağı oldu" dedi.

İHA

HABERE YORUM KAT