1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkan Kale, üç engelliyi daha sevindirdi
Başkan Kale, üç engelliyi daha sevindirdi

Başkan Kale, üç engelliyi daha sevindirdi

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ilçede yaşayan üç engelli vatandaşın daha derdine derman oldu.

A+A-

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ilçede yaşayan üç engelli vatandaşın daha derdine derman oldu.

Göreve geldiği günden itibaren özellikle engelli vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcılık gösteren Başkan Kale, Acarlar Mahallesinde ikamet eden 83 yaşındaki Ağır Engelli Duran Yavuz ile Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden 52 yaşındaki görme ve yürüme engelli Mahmut Erli'yi evlerinde ziyaret ederek birer adet tekerlekli sandalye hediye etti. Başkan Kale, bir dernek tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaştırılmak üzere İncirliova Belediyesine bağışlanan bir adet akülü engelli aracını da İstiklal Mahallesinde ikamet etmekte olan ağır engelli Bingül Ünlü'ye tahsis etti.

Engelli vatandaşları evlerinde bizzat kendisi ziyaret eden Başkan Kale; "Bizim tek derdimiz ve amacımız var o da engelsiz bir yaşam inşa etmektir. Bunun için de elimizdeki imkanlar doğrultusunda ilçemizdeki engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak taleplerine en kısa zamanda yanıt verebilmektir" dedi.

Başkan Kale'nin kendilerine yapmış olduğu ziyaretlerden dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden engelli vatandaşlarımız ile aileleri "Allah, belediye başkanımızdan razı olsun. Yaptığı çalışmalar ve bizlere gösterdiği yakın ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Gürşat Kale'nin İncirliova Belediye Başkanı olmasıyla birlikte 75 ihtiyaç sahibi engelli vatandaşa tekerlekli sandalye 4 vatandaşa akülü engelli aracı, 2 engelli vatandaşa engelli yürüme barı, 2 görme engelli vatandaşa görme engelliler için özel tasarlanmış bilgisayar ve programı, 5 engelli vatandaşa da ihtiyaç giderici sandalye hediye edildi.

Başkan Kale, üç engelliyi daha sevindirdi

HABERE YORUM KAT