1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Uysal, kurban satış yerlerini inceledi
Başkan Uysal, kurban satış yerlerini inceledi

Başkan Uysal, kurban satış yerlerini inceledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Mahallesi'nde oluşturulan kurban satış ve kesim yerinde incelemelerde bulundu.

A+A-

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Mahallesi'nde oluşturulan kurban satış ve kesim yerinde incelemelerde bulundu.

Muratpaşa Belediyesi, Bayındır Mahallesi'nin Çallı mevkiinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nun yan tarafı ve Kızılarık Mahallesi 2818'inci Sokak olarak belirlediği kurban satış yerlerinde çalışmaları tamamladı.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Mahallesi'nde de 6 dönümü kurbanlık hayvan almak için gelenlerin kullanabileceği otopark olarak düzenlenen 14 dönümlük alanda tamamlanan çalışmaları inceledi. Antalya'ya şehir dışından gelen satıcıların gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortam oluşturmaya özen gösterdiklerini belirten Başkan Uysal, çalışmalar kapsamında kurban satış yerlerinde zemin düzeltme çalışmalarıyla birlikte kurbanlıkların sıcaktan etkilenmeyeceği, su ihtiyaçlarını her daim karşılanacağı bir düzenlemeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Uysal, satıcılar için de alanda seyyar tuvalet ve seyyar duş yerleştirildiğini aktardı.

Başkan Uysal, aynı zamanda kurban kesim yeri olarak belirlenen Bayındır Mahallesi'nde bayramda 30 kasapla birlikte yardımcı personelinin görev alacağını söyledi. Kızılarık'ta ise 10 kasap personelin görev alacağını kaydeden Başkan Uysal, her iki kurban kesim yerinde Turunç Masa görevlilerinin de hazır bulunacağını aktardı.

Kurbanlık alırken nelere dikkat edilmeli?

Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, vatandaşları kurbanlık hayvan alırken, kurbanlıkların sağlıklı ve besili olmasına, gebe olmamasına, sığırların 2 yaşını doldurmuş olmasına, veteriner sağlık raporunun bulunmasına, aşı kaydı olmasına, kulaklarının küpeli olmasına, büyükbaş hayvanların pasaportlarının, küçükbaş hayvanlarını nakil bölgelerinin olmasına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

HABERE YORUM KAT