1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başsavcı vekili alçak darbenin detaylarını açıkladı
Başsavcı vekili alçak darbenin detaylarını açıkladı

Başsavcı vekili alçak darbenin detaylarını açıkladı

A+A-

FETÖ mensubu askerler, İstanbul ve Ankara'da darbe girişiminde bulundu. Boğaziçi Köprüsü başta olmak üzere birçok kritik noktayı kontrol altına almaya çalışan alçakların bazıları gözaltına alındı. Darbe girişiminin çarpıcı detaylarını açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Vekili, "Girişimi İki Kurmay Albay kaleme aldı. 81 ile sıkıyönetim komutanı hazırlamışlar. Bunlar Kozmik odaya girenlerdir" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Vekili, FETÖ mensubu askerlerin kalkıştığı darbe girişimiyle ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı. Girişimin iki albay tarafından kaleme alındığını belirten Başsavcı vekili, "81 ile sıkıyönetim komutanı hazırlamışlar. Bunlar Kozmik odaya girenlerdir" dedi.

Başsavcı vekilinin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"FETÖ ile ilgili 2 gün önce iddianame yazdık. Maalesef bugün doğru olduğunu gördük. Bu eli kanlı katillere gerekli cezalar en ağır şekilde verilecek. Kimsenin şüphesi olmasın. Bunlarla hareket eden sivil, vatandaş kim varsa şahsım tarafından gözaltı kararı çıkarılmıştır. Girişimi İki Kurmay Albay kaleme aldı. 81 ile sıkıyönetim komutanı hazırlamışlar. Bunlar Kozmik odaya girenlerdir.

Bu işi düzenleyen kim varsa hepsiyle ilgili yakalama kararı verilmiştir. Bunlar cuntanın lideri olarak görünmüyor kaleme almışlar ama hepsi tespit ediliyor. Ankara'da karadan bir sıkıntı görünmüyor ama havadan bombalamaya devam ediyorlar. Komple askeriyeyi ele geçirmek için plan yapmışlar.Bazı Danıştay, Yargıtay ve HSYK üyeleri hakkında da gözaltı kararı."

HABERE YORUM KAT