1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bayburt’ta “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” Sergisi
Bayburt’ta “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” Sergisi

Bayburt’ta “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” Sergisi

AK Parti Bayburt İl Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan darbe girişiminin ardından yaşananlara dair fotoğrafların yer aldığı "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" isimli sergi açıldı.

A+A-

Tarihi Taşhan'da açılışı gerçekleştirilen sergiye AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Sergideki fotoğrafları inceleyen Milletvekili Kavcıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, darbe girişiminin ardından milletçe verilen mücadeleye dikkat çekti. "Millet bunların 40 yılda yaptıkları planı 40 dakikada bozarak dünyaya çok önemli bir ders verdi" diyen Kavcıoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi 3. Dünya ülkesi gibi göstermeye çalıştılar. Bu anlamda hazırlık yapan bir harekete karşı, darbe girişiminde bulunmaya çalışan bir harekete karşı bu millet birinci sınıf bir demokrasi mücadelesi vererek Türkiye'nin ne kadar güçlü ve demokratik bir ülke olduğunu dünyaya gösterdi. Dünya şimdi bunu hazmetmeye çalışıyor. "

FETÖ'nün hedefinin sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve hükümet olmadığının altını çizen Kavcıoğlu, "Bu girişim sadece Cumhurbaşkanımıza, AK Parti'ye, hükümete karşı yapılan bir girişim değil. Bu girişim bu ülkeye, bu bayrağa, bu millete karşı yapılan bir hareketti. Ve bunun karşısında sağcısıyla solcusuyla bütün inanç kesimleriyle bu ülkeye herkes sahip çıkmıştır. Bu ülkeye sahip çıkarken de Cumhurbaşkanına sahip çıkmıştır, hükümetine sahip çıkmıştır. Ve dünyaya biz birlikte nasıl en iyi şekilde durabileceğimizi gösterdik." diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ise, sergiyle ilgili şunları söyledi:

"AK Parti Bayburt il Başkanlığı olarak 15 Temmuz milletin dirilişi sergimizi açmış bulunmaktayız. Milletimiz 15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütüne karşı göğsünü siper ederek FETÖ'yü durdurmuş gereğini de yapmıştır. Dünyaya da Türk milletinin basiretini göstermiştir. Ben burada 15 Temmuz'da hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Allah'tan acil şifalar diliyorum. FETÖ'nün yapmış olduğu ihaneti milletimiz basiretiyle, cesaretiyle, tankların önüne yatışıyla, imanı ve gücüyle karşı durmuştur. İnşallah Mevla'm böyle kötü günleri bir daha göstermez. Allah bu milletten razı olsun."

Bayburt’ta “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” Sergisi

HABERE YORUM KAT