1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bayramda ne kadar indirdik ne konuştuk?
Bayramda ne kadar indirdik ne konuştuk?

Bayramda ne kadar indirdik ne konuştuk?

Kurban Bayramı boyunca cep telefonu operatörleri ne kadar konuşulduğunu, mobil data harcandığını ve sms gönderildiğini açıkladı. Tatilde kullanılan GB miktarı dikkat çekti.

A+A-

Vodafone aboneleri, arife günü ve Kurban Bayramı'nı kapsayan 5 günde yaklaşık 1 milyar 200 milyon dakika ses, 527 milyon SMS ve 5 milyon GB mobil internet kullandı.

KONYA 9. SIRADA

Vodafone’un açıkladığı rakamlara göre bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Samsun, Kocaeli olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Şanlıurfa, Samsun, Antalya, Konya, Kocaeli olarak gerçekleşti. En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Adana, Konya, Samsun şeklinde sıralandı.
Yurt dışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşan Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkeler sırasıyla Almanya, KKTC, Fransa, Hollanda, Azerbeycan, İngiltere, Mısır, Yunanistan, Suudi Arabistan, Afganistan olurken, en çok SMS deİngiltere, Almanya, KKTC, Jersey, Fransa, Hollanda, Avusturya, Rusya Federasyonu, Azerbeycan, Belçika'ya gönderildi.
TURKCELL: REKOR TRAFİK YAŞANDI

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı ve arifede Turkcell müşterileri, arife ve bayram günlerini de kapsayan 5 gün boyunca toplamda 8,5 milyon GB data kullanarak Ramazan Bayramı'ndaki rekor trafiğe imza atıldı. Turkcell müşterileri, bayram süresince 1,5 milyar dakika konuştu ve 900 milyon SMS gönderdi.
EN ÇOK SUUDİ ARABİSTAN’DAN ARANDI

5 günlük bayram tatili boyunca Turkcell’liler yurt dışıyla toplam 6 milyon dakika görüştü. Türkiye'den en çok arama geçen yıllarda olduğu gibi Almanya'ya yapıldı. Yurt dışındaki Turkcell'liler ise Türkiye'deki yakınlarını en çok Suudi Arabistan'dan aradı.

HABERE YORUM KAT