1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bayrampaşa'da büyük yangın
Bayrampaşa'da büyük yangın

Bayrampaşa'da büyük yangın

İstanbul Bayrampaşa'da kauçuk ve plastik ham maddesi bulunan imalathanede büyük çaplı yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi. Yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

A+A-

Bayrampaşa'da 3 katlı atölyede çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Alınan bilgiye göre, Baltaş Kilimciler Sanayi Sitesi'ndeki atölyede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İş yerinde çalışanlar itfaiyeye haber verirken, kısa sürede büyüyen alevler 3 katlı binayı sardı.
Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini aldı. İtfaiye görevlileri de söndürme çalışmalarına başladı.

İmalathanedeki işçiler kurtarıldı
Olay yerine gelen polis ekipleri, yangının olduğu bölgeye şerit çekerek çevre güvenliğini alırken, itfaiye görevlileri de kauçuk ve plastik ham maddesi bulunan imalathanedeki yangını söndürmek için köpükle müdahalede bulundu.
Yangın nedeniyle binanın çatısına çıkan yaklaşık 10 işçi, merdivenli itfaiye aracıyla kurtarıldı. Dumandan etkilenen bazı işçilere, olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti.
İlk belirlemelere göre, yangının imalathanenin zemin katında çıktığı, kauçuk ve plastik ham maddelerin kısa sürede alev almasıyla üst katlara sıçradığı bildirildi.

Takviye ekipler sevkedildi
Bölgedeki itfaiye ekiplerinin aralıksız çalışmasına rağmen yangının söndürülememesi üzerine Anadolu yakasından da takviye itfaiye ekipleri sevk edildi.
Yangın bölgesinde önlem alan polis ekipleri ise eski Edirne asfaltındaki trafiği güvenlik amacıyla kontrollü olarak sağlamaya başladı.
Olay yerindeki itfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

HABERE YORUM KAT