1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Beden eğitiminin 35 yıllık çınarı
Beden eğitiminin 35 yıllık çınarı

Beden eğitiminin 35 yıllık çınarı

35 yıllık beden eğitimi öğretmeni Erdem Şerbetçigil, son yılını yaşadığı öğretmenlik mesleğinde, eski öğrencilerini karşısında görünce büyük mutluluk yaşadı.

A+A-

35 yıllık beden eğitimi öğretmeni Erdem Şerbetçigil, son yılını yaşadığı öğretmenlik mesleğinde, eski öğrencilerini karşısında görünce büyük mutluluk yaşadı. Konya İmam Hatip Lisesi'nde görev yaptığı dönemde atletizm takımındaki öğrencileri, Şerbetçigil’e öğretmenler günü nedeniyle sürpriz yaptı.

Bu sene emekliye ayrılacak olan Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erdem Şerbetçigil’e eski öğrencileri büyük sürpriz yaşattı. 35 yıllık öğretmenlik mesleğinin son yılını yaşayan Şerbetçigil’i öğretmenler günü nedeniyle ziyaret eden öğrencileri, Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi’nde bir araya geldi. Şerbetçigil, bugüne kadar Türkiye’de önemli yerlere gelmiş çok sayıda öğrenciye öğretmenlik yaptı. Konya İmam Hatip Lisesi’nde görev yaptığı dönemde Şerbetçigil’in tedrisatından geçen atletizm takımındaki öğrencileri, onu ziyaret ederek hem öğretmenler gününü kutladılar, hem de mesleğinin son yılında kendisinden helallik istediler.

egitimin-cinari-(1).jpg

“GURUR DUYUYORUM”

Çeşitli branşlarda atletizm yapan 13 öğrencisini karşısında gören Şerbetçigil, duygulu anlar yaşadı. Özellikle diğer beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarının yanında duygularını gizleyemeyen Erdem Şerbetçigil, bu büyük sürprizden çok mutlu olduğunu ifade etti. Erdem Şerbetçigil, öğretmenlik hayatı boyunca çocuklara hem beden eğitimini sevdirmek, hem de sporun sağlığa olan katkısını özümsetip sporcu yetiştirdiğini belirterek, “Başarılı sporcuları ülke sporuna katkı sağlamak amacıyla yetiştirmeye çalıştık. Öğrencilerimi, önemli birer milli sporcu olarak görmek ve Türk sporuna katkı sağlayan önemli kişilikler yetiştirmek gurur veriyor.  Bu kadar öğrencinin beni ziyaret etmesinden büyük mutluluk duydum. Bu yıl artık veda ediyorum. 34. yılımın sonunda 35. yılımın başında çok sevdiğim öğretmenlik mesleğime veda edeceğim. Öğretmenlik mesleğinin en sevilen yanı da bu işte. Gurur duyulacak öğrenciler yetiştirip, onlarla yeniden buluşabilmek bana çok gurur veriyor. Onların sizi hatırlaması ve her türlü önemli günde yanınızda bulunmaları çok güzel bir duygu. 30 yıl önce dersine girdiğim öğrencilerimle, şimdiki öğrencilerimi yan yana görmek çok büyük sürpriz oldu. İnşallah onlar da kendi hayatlarında daha güzel işlere imza atarlar” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERİNİ UNUTMADILAR

Şerbetçigil’i ziyaret eden isimler ve branşları şu şekilde: Tuncay Albudak (Çekiç Atma), Mehmet Erdeğer (5000 metre), Seyit Bilici (800-1500 metre),Lokman Koyuncuoğlu (400-800 metre), İzzet Ceylan (Uzun, üçadım, yüksek atlama), Fatih Çetindil (400 engelli), Ali Kanber (1500-3000 metre), Mesut Çayır (Sırıkla yüksek atlama), Kemal Küçükköroğlu (100-200 metre), Kasım Eser (1500-3000 metre), Osman Bozdemir (1500-3000 metre), Ali Topal (5000 metre), Fatih Yüksel ( 1500-3000 metre).

egitimin-cinari-(2).jpg

SEYFULLAH KOYUNCU / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT