1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 'Ben durumu tersine çevirmek için bir yol görmüyorum'
'Ben durumu tersine çevirmek için bir yol görmüyorum'

'Ben durumu tersine çevirmek için bir yol görmüyorum'

Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere'de yapılan referandumun sonuçlarına ilişkin, ''Ben durumu tersine çevirmek için bir yol görmüyorum'' dedi.

A+A-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'de yapılan referandumun sonuçlarına ilişkin, ''Ben durumu tersine çevirmek için bir yol görmüyorum'' dedi.

Merkel, Brüksel'de gerçekleştirine Avrupa Konseyi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, zamanın gerçekleri kabullenme zamanı olduğunu vurgulayarak herkesin gelecekte gerçekleri dikkate alması gerektiğini belirtti.

Referandum sonucunda bir karar verildiğini ifade eden Merkel, ''Bunu tersine çevirmek için bir yol görmüyorum.'' diye konuştu.

Britanya ile ikili görüşmeleri sürdüreceklerini anlatan Merkel, ancak beklentilerinin Britanya'nın AB'den çıkma sürecinde ne tür bir fikre sahip olduğunu bilmek istediklerini dile getirdi.

Alman Şansölyesi Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron'a kızgın olup olmadığının yönündeki soruya, ''Siyasette kin ve öfke siyasi müzakere kategorisi olamaz. Profesyonel siyasi müzakerelerde bunların konusu olmaz. Çıkarların temsili ve tarihsel sonuçlar söz konusu olandır. Zaman durumu tahlil etme ve başa çıkma zamanıdır.'' yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT