1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bergama’da ordu gibi taekwondo takımı
Bergama’da ordu gibi taekwondo takımı

Bergama’da ordu gibi taekwondo takımı

İzmir'in Bergama ilçesinde, 2009 yılında 10 lisanslı sporcusu olan Bergama Belediyespor Taekwondo Takımı, bugün 235 lisanslı sporcu ile hem Türkiye'de, hem de Avrupa'daki yapılan müsabakalarda madalyalara doymuyor.

A+A-

Burçin Güven yönetiminde çalışmalarını sürdüren Bergama Belediyespor Taekwondo Takımı, 2010 yılından itibaren ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde ettikleri başarılar ile adından söz ettirdi. Türkiye'de ve Avrupa'daki müsabakalara katılan gençler önemli başarılar yakaladı. 2009 yılında 10 lisanslı sporcusu olan ve bu sayının 235 lisanslı sporcuya ulaştığı takım, ilçenin adeta gururu oldu. Bu sayının ise Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıdığı öğrenildi.

Takımın sayısız başarıları var

Takımda mücadele eden sporculardan 12 yaşındaki Umut Ozan Basank, Konya'da düzenlenen ve 3 bin 500 sporcunun katıldığı Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye üçüncülüğünü elde etti. Yine sporculardan Gökhan Gülmez, İzmir'deki bölge şampiyonasında oynadığı 5 maçın tamamında rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

14 yaşındaki Elif Altındağ da, 6 yıldan beri tekvando sporu ile uğraştığını belirterek şöyle konuştu:

"Tekvando sporu benim için bir yaşam biçimi. Daha fazla başarılı olmam için sürekli çalışıyorum. Hedefim daha uzun yıllar bu sporun içerisinde olmak ve milli takım forması ile Avrupa ve Dünya şampiyonlarında derece almak" diye konuştu.

Bergama Belediyespor Taekwondo Takımı Antrenörü Burçin Güven, çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini ifade ederek, "Şampiyonalara ve turnuvalara katılıyoruz. Sanıyorum ki Türkiye'de ki ilçeler arasında taekwondo da en fazla lisanslı sporcuya sahip takımız. 235 lisanslı sporcumuz var. Oldukça önemli başarılar yakaladık" dedi.

Bergama’da ordu gibi taekwondo takımı

Bergama’da ordu gibi taekwondo takımı

Bergama’da ordu gibi taekwondo takımı

HABERE YORUM KAT