1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beyoğlu esnafından İstiklal Caddesi açıklaması
Beyoğlu esnafından İstiklal Caddesi açıklaması

Beyoğlu esnafından İstiklal Caddesi açıklaması

Beyoğlu İşadamları Grubu üyesi Eyüpoğlu, ''İstiklal Caddesi görüldüğü gibi son derece canlıdır. Bu kadar yanlış haber olmayı içimize sindiremiyoruz'' dedi.

A+A-

Beyoğlu İşadamları Grubu üyesi Yakup Eyüpoğlu, İstiklal Caddesi'nde işletmelerin kapandığı ve caddede eski hareketliliğinin yaşanmadığına ilişkin haberlerle ilgili, "İstiklal Caddesi görüldüğü gibi son derece canlıdır. Bu kadar yanlış haber olmayı içimize sindiremiyoruz.'' dedi.

Eyüpoğlu, sözü edilen haberlerin Beyoğlu esnafını üzdüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Kapandığı söylenen 37 dükkanın 30'uyla ilgili bilgi yanlıştır. Ya ekonomik ömrünü doldurmuş dükkanlar kapanmış yerine dünya markası gelmiş, yeni dükkan açmıştır ya da tadilat için boşaltmış, başka binaya geçmiştir. Ama bu yanlış lanse edilmektedir. İstiklal Caddesi görüldüğü gibi son derece canlıdır. Bu kadar yanlış haber olmayı içimize sindiremiyoruz.''

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Hışım da İstiklal Caddesi'ni günde 3 milyon kişinin gezdiğini belirterek, ''Son zamanlarda çıkan haber gerçeği yansıtmıyor. İstiklal Caddesi'nin potansiyeli kültür sanat, alışveriş merkeziyle bir bütündür. Yazıldığı gibi 'Patlıyor, kapanıyor' haberlerinin doğruları yansıtmadığını söylemek istiyorum.'' diye konuştu.

Kiraların yükselmesi nedeniyle bazı işletmelerin taşındığını ancak, yerlerine yeni markaların geldiğini dile getiren Hışım, "Haberlerin gerçek payı vardır ama gerçeği yansıtmamaktadır. Kapanan dükkanın yerine yenisinin açıldığı haberi yapılmıyor." dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT