1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bilecik AFAD’dan nefes kesen tatbikat
Bilecik AFAD’dan nefes kesen tatbikat

Bilecik AFAD’dan nefes kesen tatbikat

Bilecik İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından, hükümet konağında çıkabilecek olası yangına karşı gerekli tedbirlerin alınması amacıyla görevlilere yangın tatbikatı yaptırıldı.

A+A-

Hükümet Konağı yangın ekiplerinde görevli personele AFAD Müdürlüğü ekiplerince, Valilik Toplantı Salonu'nda, sivil savunma, KBRN, temel afet bilinci ve yangına müdahale, arama ve kurtarma çalışmaları konularında teorik eğitim verildi. Eğitimin ardından temsili olarak Hükümet Konağında yangın alarmı verilerek yangın anında yapılması gerekenler, bir tatbikatla gösterildi. Tatbikat, Cumhuriyet Meydanı'nda yakılan ateşle devam etti. Tatbikatta, ilk olarak yangın ekiplerinde görevlilere, yangın tüpleri doldurularak yanan ateşi nasıl söndürüleceği ve müdahale edileceği gösterildi.

AFAD İl Müdürü Mehmet Hayri Demirel, kurumlarda gerçekleştirdikleri eğitim programlarının devam edeceğini belirterek, "Eğitim sonrasında görevli personele bilgi, beceri ve kabiliyetlerini artırmak amacıyla yangın söndürme cihazlarının kullanımı uygulamalı olarak gösteriliyor. Tatbikata katılan personeller, konuyu daha iyi anlama imkanına sahip oluyorlar" dedi.

Bilecik AFAD’dan nefes kesen tatbikat

HABERE YORUM KAT