1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bilecik’te Tarih, Kültür ve Medeniyet gezisi
Bilecik’te Tarih, Kültür ve Medeniyet gezisi

Bilecik’te Tarih, Kültür ve Medeniyet gezisi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, "Tarih Kültür ve Medeniyet Projesi" kapsamında gerçekleştirilen gezi programında 90 kişilik öğrenci grubu Bilecik'i ziyaret ederek, tarihi yapılar ve değerler hakkında bilgi aldı.

A+A-

Bilecik, yurdun bir çok şehir ve bölgesinden misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Osmanlı Devleti'nin manevi kurucusu Şeyh Edebali ve Türbesi ile diğer tarihi yapı ve değerler olmak üzere, yurt içinden binlerce turistin gezip görmesine imkan veriyor. İstanbul Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan heyet, Bilecik ziyaretleri kapsamında, Şeyh Edebali Türbesi, Orhangazi Cami ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi'ni gezerek, yetkililerden bilgi aldı.Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi Gösteri Salonu'nda Bilecik ve Osmanlı Devleti'nin Manevi Kurucusu Şeyh Edebali'nin öğüt ve düşüncelerini sunum şeklinde izleyen gruba, Bilecik Belediyesi Görevlileri Arkeolog Ertuğrul Gündüz ve Türbe Sorumlusu Engin Beyce rehberlik etti.

Çanakkale'den başlayıp, Afyon, Kütahya ve Eskişehir'den sonra Bilecik'te devam eden Tarih Kültür ve Medeniyet gezisi, Bursa'da sona erecek. 6 haftalık program kapsamında birçok ilin tarihi ve kültürel değerleri yanı sıra birçok güzelliğini keşfetme imkanı bulan heyet, Bilecik'e ait Ayva ve Nar lokumu başta olmak üzere birçok ürün ve hediye aldı. Osmanlı Devletinin kuruluşu toprakları olan Bilecik'te oldukları için duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Bilecik'e hayran kaldıklarını belirterek, özellikle de Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi'nin gezilip görülmesi gerektiğini kaydetti.

Bilecik’te Tarih, Kültür ve Medeniyet gezisi

Bilecik’te Tarih, Kültür ve Medeniyet gezisi

HABERE YORUM KAT