1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bin 600 liralık maaş promosyonu
Bin 600 liralık maaş promosyonu

Bin 600 liralık maaş promosyonu

Maaş promosyonunda Devlet Demir Yolları (TCDD) zirve yaptı. TCDD, 26 bin üyesinin promosyon pazarlığı için ihale düzenledi. En yüksek teklifi 3 yıllık süre için 1.600 lirayla Vakıfbank verdi.

A+A-

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) Merkez ve Taşra teşkilatlarında çalışan 26 bin kişi için maaş promosyonu ihalesi sonuçlandı. Dün Ankara'da düzenlenen ihalede Ulaştırma Memur-Senin yetkili sendika olarak hazır bulundu. İhalede; 'Halk', 'Ziraat', 'Garanti', 'Yapı Kredi' ve 'Vakıf' bankaları yarıştı. İhaleyi ise, yaklaşık 26 bin TCDD çalışanı için 3 yıllığına bir defada ödenmek şartıyla 1600 TL maaş promosyonu öneren Vakıfbank kazandı.

7 GÜN İÇİNDE HESAPTA

Promosyon ödemeleri 7 gün içinde çalışanların hesaplarına geçecek. İhale sürecini Yeni Şafak'a değerlendiren Ulaştırma Memur-Sen Başkanı Can Cankesen, Promosyon ihalesi sürecinin 22 Kasım'da başladığını ve birçok bankayla ikili görüşmeler yaptıklarını söyledi. Cankesen, en sona ise Halkbank ve Vakıfbank kaldığını dile getirdi.

'GÖNLÜMDEN GEÇEN 2 BİN 500 LİRAYDI'

Can Cankesen, şöyle devam etti: “Gönlümüzden geçen rakam bu değildir. Ancak piyasanın ekonomi şartları gözönüne alındığında, son dönemlerde dolar üzerinde ve ülkemizin üzerinde yapılan spekülasyonların ardından yapılan teklifi kabul ederek bin 600 liraya ılımlı yaklaştık. Ama normalde bu rakamın üzerinde bir fiyat gönlümüzden geçiyordu. Bizim istediğimiz fiyat 2 bin 500 liraydı."

YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT