1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bingöl'de 'Teröre lanet huzura davet mitingi' düzenlenecek
Bingöl'de 'Teröre lanet huzura davet mitingi' düzenlenecek

Bingöl'de 'Teröre lanet huzura davet mitingi' düzenlenecek

Bingöl'de faaliyet gösteren 95 sivil toplum ve meslek kuruluşunun, valilik koordinesinde yarın gerçekleştirilecek "Teröre lanet, huzura davet mitingi"ne destek vereceği bildirildi.

A+A-

Bingöl'de faaliyet gösteren 95 sivil toplum ve meslek kuruluşunun, valilik koordinesinde yarın gerçekleştirilecek "Teröre lanet, huzura davet mitingi"ne destek vereceği bildirildi.

Vali Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Sugü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi'nde bir araya gelerek, mitingde yapılacak etkinlikleri görüştü.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Türk Sağlık Sen Bingöl Şube Başkanı Salih Kızılboğa, teröre hiç destek vermediği halde terörden en fazla zarar gören illerin başında gelen Bingöl’ün terörü lanetleyeceğini söyledi.

"Bingöllüler teröre geçit vermeyecek"

Bingöl halkının vatanın birliği, ülkenin geleceği için kararlı duruşundan asla taviz vermeyeceğini vurgulayan Kızılboğa, "Bingöllüler, son günlerde ülkemizin birliğine, dirliğine, huzuruna yönelen teröre her zaman olduğu gibi bugün de gelecekte de geçit vermeyecektir." dedi.

Kızılboğa, terörün huzura, saadete ve insanlığa kastettiğini belirterek, insanlığa kan ve şiddetten başka hiçbir vaadi olmayan terörün başarılı olma şansının bulunmadığını kaydetti.

Haksız yere kan akıtan, canlara kıyan, geride öksüz, yetim ve dul bırakan terör örgütlerinin katiller güruhu olarak yok olup gideceğini dile getiren Kızılboğa, şöyle devam etti:

"Son sözümüz, teröre karşı birliğimizden, beraberliğimizden ve huzurumuzdan taviz vermeyeceğimizi, bu vatanı katiller sürüsünün insafına terk etmeyeceğimizi haykırmak ve geleceğimize sahip çıkmak için ‘Teröre lanet huzura davet’ mitinginde buluşmak üzere tüm Bingöllü hemşehrilerimizi 26 Ağustos 2016 saat 17.00 de Valilik önüne bekliyoruz." 

HABERE YORUM KAT