1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Birleşmiş Yürekler" ile öğrencilerin gönlünde taht kurdular
"Birleşmiş Yürekler" ile öğrencilerin gönlünde taht kurdular

"Birleşmiş Yürekler" ile öğrencilerin gönlünde taht kurdular

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde görev yapan 5 öğretmen, kırsal kesimdeki öğrencilerin eğitim şartlarını iyileştirmek için hayata geçirdikleri "Birleşmiş Yürekler" projesiyle, yüzlerce öğrencinin yüzünü güldürdü

A+A-

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Gerger ilçesinde görev yapan 5 öğretmen, kırsal kesimlerdeki öğrencilerin eğitim şartlarını iyileştirmek için hayata geçirdikleri "Birleşmiş Yürekler" projesiyle, yüzlerce öğrenciyi sevindirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde "Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri" sorumlusu olarak görev yapan Eda Kuruca, çeşitli okullardan dört öğretmenle, kırsal kesimlerde birleşmiş sınıflarda okuyan öğrencilerin eğitim şartlarını iyileştirmek için "Birleşmiş Yürekler" projesini uygulamaya koydu.

Gerger Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Çok Amaçlı Toplum Merkezinden de destek alan öğretmenlerin çabalarıyla, 22 okulun sınıfları boyandı, kişisel bakım ve temizlik konusunda bilgilendirilen öğrencilerden, daha önce kuaföre gitmeyenlerin saç kesimi ile saç bakımları yaptırıldı, öğrencilerle çeşitli sosyal ve bilimsel etkinlikler gerçekleştirildi.

Proje sorumlusu Kuruca, Dallarca köyünde düzenlenen etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile 22 köy okulunun fiziki durumlarında iyileşme sağlandığını ve öğrencilerle sosyal, sanatsal ile bilimsel faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

Bu çabalar sonucu öğrencilerin motivasyonunun artırılmasını, hayata bakış açılarının değişmesini ve gelişmesini sağladıklarını belirten Kuruca, oluşturulan sınıf ve okul iklimindeki olumlu havanın, öğrenci ve öğretmenlere hatta velilere yansıdığını kaydetti.

Kuruca, yapılan çalışmalarla eğitimin kalitesini iyileştirdiklerini ifade ederek, şunları belirtti:

"Tüm okullarda gezici bilim etkinlikleri düzenleyerek, öğrencilerin bilimsel bilgi ve becerilerle erken yaşta tanışmaları, yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde atacakları adımlarda bu bilgi ve becerilerden yararlanmaları, araştıran, sorgulayan, düşünen bireyler olmaları için bilim ve teknolojiye ilgilerini artırmaları ve meslek olarak seçmeleri için çalışmalar yürütüyoruz."

- "500 öğrencinin yaşamına dokunduk"

Kuaföre hiç gitmeyen öğrenciler için düzenledikleri "Sihirli Ayna" etkinliği ile yüzlerce çocuğun saçlarının yapıldığını dile getiren Kuruca, öğrencilerin kendilerini daha mutlu ve iyi hissetmelerini sağladıklarını kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulmüttalip Erek, beş ay önce başlayan proje kapsamında 500 öğrencinin yaşamına dokunduklarını belirtti.

Gönüllü öğretmenlerin 22 köy okulunu baştan aşağı restore ettiğini ifade eden Erek, "Bu bizi çok mutlu etti. Projenin hayata geçirilmesinde emeği olan öğretmenlerimize ve malzemelerin temininde desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlara teşekkür ediyorum." dedi.


HABERE YORUM KAT