1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bitlis'teki terör saldırısı protesto edildi
Bitlis'teki terör saldırısı protesto edildi

Bitlis'teki terör saldırısı protesto edildi

Hizan ilçesinde bir grup köy korucusu, silahlarıyla belediye binası önüne gelerek 5 asker ile bir köy korucusunun şehit olduğu terör saldırısını protesto etti.

A+A-

Bitlis'in Hizan ilçesinde bir grup köy korucusu, silahlarıyla belediye binası önüne gelerek 5 asker ile bir köy korucusunun şehit olduğu terör saldırısını protesto etti.

İlçe Jandarma Komutanlığı kadrosundaki köy korucuları, terör saldırısını protesto için silahlarıyla HDP'li Hizan Belediye Başkanlığına yürüdü.

Güvenlik güçleri, köy korucularının belediye binasına girmesine izin vermedi.

Terör örgütü aleyhine slogan atan ve belediye binasına Türk bayrağı asan köy korucuları, belediye başkanı ve yöneticilerini bir daha binaya sokmayacaklarını ifade ettiler.

Köy korucuları, askeri ve emniyet yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin ardından binanın önünden ayrıldı.

Nazar köyü kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada 1 yıllık evli ve bir ay önce baba olan 28 yaşındaki köy korucusu Müslüm Yaldız şehit olmuş, 1 asker yaralanmıştı. Yürütülen operasyonlarda köy korucusunun şehit olduğu bölgeye yakın Gayda köyü kırsalından dönen zırhlı askeri araca teröristlerce saldırı gerçekleştirilmişti. Teröristlerin yola yerleştirdiği el yapımı patlayıcı, zırhlı aracın geçişi esnasında infilak ettirilmiş, patlamada 3 asker şehit olmuş, 7 asker yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan iki asker de daha sonra şehit olmuştu. 

HABERE YORUM KAT