1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. “Biz Anadoluyuz Projesi”
“Biz Anadoluyuz Projesi”

“Biz Anadoluyuz Projesi”

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen proje kapsamında Şırnak'tan 100 öğrenci İstanbul'a uğurlandı- 8. sınıf öğrencisi Emine Bilir:- "İlk kez uçağa bineceğim için heyecanlıyım. Bizim İstanbul'a gitme imkanımız yok ama devletimiz sağ olsun bize böyle bir

A+A-

ŞIRNAK (AA) - İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Şırnak'tan 100 öğrenci İstanbul'a uğurlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen uğurlama törenine Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ile öğretmenler ve veliler katıldı.

Daha sonra öğrenciler, otobüslerle Şırnak Şerafettin Havalimanı'na geçti.

Valilik İl Planlama Koordinasyon Müdürü Raziye Çatak Çelik, proje ile daha önce ilçe dışına dahi çıkmayan 100 öğrenciyi İstanbul gezisine gönderdiklerini belirtti.

Öğrencilerin bu sayede ülkenin güzide şehirlerinden İstanbul'u görme ve orada doyasıya gezme fırsatı bulacağını dile getiren Çelik, bu gezinin öğrencilere hem moral olacağını hem de derslerine büyük katkı sağlayacağını aktardı.

Çelik, daha önce de başka öğrencilerin İstanbul ve Antalya'ya gezisine katıldığını hatırlatarak, toplam bin 905 öğrencinin çeşitli illere gönderildiğini söyledi.

Öğrencilerin İstanbul'da misafir edileceği, vapur turuna katılacağını anlatan Çelik, çocukların 3 gün boyunca oradaki ailelerin yanında konaklayacağı bilgisini paylaştı.

Çelik, böylece iki il arasında ciddi bir birlik ve beraberlik duygusu geliştiğini kaydetti.

Öğrencilerden Yusuf Saknak, ilk kez İstanbul'a gideceği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Televizyonda gördüğümüz bazı tarihi ve turistik yerleri görme imkanımız olacak. Bazı turlara katılacağız, vapura bineceğiz." dedi.

8. sınıf öğrencisi Emine Bilir de geziye katıldığı için mutlu olduğunu anlatarak, "İlk kez uçağa bineceğim için heyecanlıyım. Bizim İstanbul'a gitme imkanımız yok ama devletimiz sağ olsun bize böyle bir imkan tanıdı. Teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Bilir, hedefinin İstanbul’da üniversite eğitimi almak olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT