1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Bodrum’da gözaltına alınan Murat Başoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı
Bodrum’da gözaltına alınan Murat Başoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Bodrum’da gözaltına alınan Murat Başoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde eski eşi Hande Bermek'in evine girerek burada tartışma çıkardığı gerekçesiyle şikayet üzerine jandarma tarafından gözaltına...

A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçesinde eski eşi Hande Bermek'in evine girerek burada tartışma çıkardığı gerekçesiyle şikayet üzerine jandarma tarafından gözaltına alınan sunucu Murat Başoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Murat Başoğlu, adliyenin arka tarafında bulunan ve özel durumlarda kullanılan kapıdan salıverildi.

İddiaya göre; dün gece eski eşi Hande Bermek'in Bodrum'un Gündoğan Mahallesi'nde bulunan evine zorla giren Murat Başoğlu önce Hande Bermek ve yanındaki hizmetlisi ile tartıştı. Bu sırada evde bulunduğu öğrenilen 47 yaşındaki Emre Sönmez de Murat Başoğlu'nu uyarıp tartışmaya dahil olunca olay büyüdü. İhbar üzerine jandarma ekipleri, Murat Başoğlu'nu eski eşinin evinde gözaltına alıp karakola götürdü. Sabaha kadar nezarethanede tutulduğu öğrenilen Başoğlu, sabah saatlerinde adliyeye getirildi.

Jandarma ekiplerinin gazetecilerin görüntü almasını engellemek için koşarak adliyeye soktuğu Başoğlu'nun başını kapüşon ile örtmesi ve burnundaki bandaj dikkat çekti. Savcılığa çıkarılan Murat Başoğlu hakkında adliyedeki işlemlerin ardından 6284 sayılı "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" kapsamında 3 ay süreyle önleyici tedbir uygulanmasına karar veridi. "Konut Dokunulmazlığı İhlali" suçundan da işlem yapılan Murat Başoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Jandarma tarafından adliyeye getirilen Murat Başoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra da özel durumlarda kullanılan adliyenin arka kapısından salıverilerek kendisini bekleyen araç ile adliyeden ayrıldı.

İHA

HABERE YORUM KAT