1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bodrum’da susuzluk erken bitti
Bodrum’da susuzluk erken bitti

Bodrum’da susuzluk erken bitti

26 Ağustos 2016 saat 15.00-15.30 sıralarında Bodrum Torba kavşağı üzerinde meydana gelen DSİ ana şebeke hattının patlamasının ardından başlatılan çalışmalar bugün tamamlanarak Bodrum'da tekrar su verildi.

A+A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri 30 personel ve 9 ekskavatör 5 hafriyat kamyonu gece-gündüz vardiyalı olarak görev yaptı. DSİ tarafından yapılan CTP borular, DSİ adına yapılan imalat ile 500 metrelik duktil borularla değiştirildi.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen çalışmalar hakkında verdiği bilgide, "Çalışmalarımız kayalık bir arazide gerçekleşmesinden dolayı 1 Eylül Perşembe gününden 4 Eylül gününe kadar kazı işlemleri gerçekleşti. Kazı işlemleri sırasında ve sonrasında tam olarak Pazar günü akşam saatlerinde boruların yerlerine yerleştirme işlemleri başlatılarak dün akşam saatlerinde son buldu. Boru hattının dezenfekte edilmesi ve hijyenik hale getirilmesi için bugün itibariyle yenilediğimiz hattan su geçişi sağlandı. Dezenfekte ve Hijyenik hale getirilmesinin ardından borularda herhangi bir teknik arıza yaşanmadı ve bugün Bodrum ilçemize suyu verdik. Ekiplerimizin vardiyalı olarak 288 saatlik çalışması sonucunda Sayın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün'ün söz verdiği tarihten önce Bodrum ilçemize suyu verdik. Bodrum halkımızın yeni hattı hayırlı olsun" dedi.

Bodrum’da susuzluk erken bitti

HABERE YORUM KAT