1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Böke: Terör büyük şehirlere yayılan bir eylem dizisine başlamış görünüyor
Böke: Terör büyük şehirlere yayılan bir eylem dizisine başlamış görünüyor

Böke: Terör büyük şehirlere yayılan bir eylem dizisine başlamış görünüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Böke, "Terör Türkiye'de kitlesel ve büyük şehirlere yayılan bir eylem dizisine başlamış görünüyor." dedi.

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Terör Türkiye'de kitlesel ve büyük şehirlere yayılan bir eylem dizisine başlamış görünüyor." dedi.

CHP İzmir İl Başkanlığı'nın İzmir Sanat Merkezi'ndeki bayramlaşma törenine, Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP'li bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Böke, bayramlaşma öncesi yaptığı konuşmada, terörün her gün Türkiye'yi yasa ve üzüntüye ittiğini belirtti.

Teröre izin verenin iktidarın kendisi olduğunu savunan Böke, "Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlü olanlar neden bu koltuklara oturduğunu unutmuşlar, terörü açıkça besler ve Türkiye'de yaşatır hale gelmişler." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin yıllardır karşı karşıya olduğu terör canavarının son dönemde cihatçı, aşırıcı, kendisinden farklı hiçbir şeye tahammülü olmayan ve çok vahşi bir hale geldiğini anlatan Selin Sayek Böke, "Terör, Türkiye'de kitlesel ve büyük şehirlere yayılan bir eylem dizisine başlamış görünüyor. Bu eylemlere son vermesi gereken iktidardır. Oysa onlar bırakın bu eylemlere son vermeyi, Türkiye'nin bu eylemlerin gerçekleşeceği bir yer olması için her tür adımı atmışlar." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT