1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Boydak Holding’in eski CEO’su Memduh Boydak’ın eşi FETÖ’den hakim karşısında
Boydak Holding’in eski CEO’su Memduh Boydak’ın eşi FETÖ’den hakim karşısında

Boydak Holding’in eski CEO’su Memduh Boydak’ın eşi FETÖ’den hakim karşısında

Kayseri'de Boydak Holding eski CEO'su Memduh Boydak'ın eşi Meral Boydak, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan ilk kez hakim karşısına çıktı.

A+A-

Kayseri'de Boydak Holding eski CEO'su Memduh Boydak'ın eşi Meral Boydak, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan ilk kez hakim karşısına çıktı. Tanık olarak dinlenen Memduh Boydak, "Eşim bankanın yolunu bile bilmez, imzaları ben attım, paraları ben yatırdım" dedi.

15 Temmuz 2016 hain kanlı darbe girişiminden 26 gün sonra Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması kapsamında 120 işadamına yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda Meral Boydak da gözaltına alınmış, ifadelerinin ardından salıverilmişlerdi. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar ile Mücadele ve Soruşturma Savcısı Salih Kılıçdağı, Meral Boydak'ın FETÖ iddianamesini hazırladı. İddianame 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafında kabul edildi.

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuksuz sanık Meral Boydak ve avukatları hazır bulundu.

Örgüt talimatı ile Bank Asya'ya yüklü miktarda para yatırdığı iddiasıyla "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan Meral Boydak, "Ben ev hanımıyım. 5 çocuk annesiyim. Böyle bir parayı ben yatırmadım, eşim yatırmıştır. Böyle işlerle o ilgilenirdi" dedi.

Sanık Meral Boydak'ın eşi Boydak Holding eşi CEO'su Memduh Boydak da bu duruşmada tanık olarak dinlendi. Sincan 1 No'lu Kapalı Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmada tanık olan Memduh Boydak, "Eşimin Kayseri'de örgütle hiçbir alakası yoktur. Bu iftirayı atanlar eşimi sokakta görseler tanımazalar. O iddia edilen paraları ben yatırdım. Eşim bankanın yolunu bile bilmez. Çocuklarım adına da yatırdım. Örgüt çağrısı ile değil, faizsiz bankacılık yapan bir bankanın batmasını ve zora düşmesini önlemek için yatırdım. Bahse konu banka nezdinde hesaplarının açılması için imzaları ben attım, eşimin haberi yoktu" diye konuştu.

Mahkeme heyeti gizli tanığın celse arası kapalı oturumda dinlenilmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 4 Eylül'e erteledi.

İHA

HABERE YORUM KAT