1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Boylarından büyük atlarla engelleri aşıyorlar
Boylarından büyük atlarla engelleri aşıyorlar

Boylarından büyük atlarla engelleri aşıyorlar

Başkent Binicilik Kulübünce düzenlenen yarışmalarda 8-11 yaşlarındaki yeni biniciler, atlarla engelleri aşmaya çalıştı.

A+A-

Ankara'da Türkiye Binicilik Federasyonu ve Başkent Binicilik Kulübünün ortaklaşa düzenlediği Engel Atlama Unvan Yarışları'na katılan 8-11 yaşlarındaki yeni biniciler, teşvik yarışmalarında atlarıyla parkurdaki zorlu hedefleri aşmaya çalıştı.

Gölbaşı'ndaki Başkent Binicilik Kulübünde yarış heyecanı yaşayan biniciler arasında 8 yaşındaki Ege Çevik, 9 yaşındaki Duru Ersoy ile 11 yaşındaki Emirhan Toros da yer aldı.

"Ares" isimli atıyla engelleri atlayıp birincilik elde eden Ege, AA muhabirine yaptığı açıklamada, biniciliği çok sevdiğini ve ileride başarılar kazanarak olimpiyatlarda yarışmak istediğini anlattı.

Biniciliğe olan ilgisinin atları çok sevmesiyle başladığını belirten Ege, "Benim için bu atlar çok büyük ama zorlanmıyorum, hiç korkmuyorum. Olimpiyatlarda yarışacak başarılı bir binici olma hayalimi gerçekleştirmek için çok çalışıyorum." dedi.

"Atları çok seviyorum"

Yarışlarda mücadele eden 9 yaşındaki Duru Ersoy da ileride başarılı bir binici olarak antrenörlük yapmak istediğini anlattı.

"Adore" isimli atıyla yarışlara katılan Duru, 6 yaşında başladığı biniciliği sevdiğini ve atlara binmekten korkmadığını belirterek, "Atları çok seviyorum. Onlar bana bir dost gibi görünüyor." dedi.

Baba ve oğlunun ortak tutkusu binicilik

Parkurda engelleri atlama deneyimi yaşayan 11 yaşındaki Emirhan Toros ise çok çalışıp, zor antrenmanlar yaparak başarılı bir binici olmayı hedeflediğini vurguladı.

"Salsa De La Barre" adlı atıyla mücadele eden Emirhan Toros, "Boyumdan büyük atlara cesurca biniyorum. Düşmekten hiç korkmuyorum ve biniciliğe devam edeceğim." diye konuştu.

Türkiye Binicilik Federasyonunda 16 yıldır engel atlama hakemliği, bir dönem de yönetim kurulu üyeliği yapan Mehmet Toros, kendisindeki binicilik tutkusunun Emirhan'da da olduğunu kaydetti.

Baba Toros, Emirhan'ın biniciliği çok sevdiğini belirterek, "Emirhan'a spor bilincini aşılamak istedik. Birçok branşla ilgileniyor ama biniciliğe olan ilgisi bambaşka. Biniciliği çok seviyor ve 'asla bırakmayacağım' diyor. Bu spor onda da bir tutku haline gelmiş." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT