1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin'
'Bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin'

'Bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin'

Başbakan Yıldırım, "Kendi halkının üzerine tankları süren, halkını havadan ve karadan tarayan, uçaklarla bomba yağdıran bu ölüm makinalarının, bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin." dedi.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Gölbaşı'ndaki Özel Harekat'ı ziyaret ediyor.

Başbakan Yıldırım, Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın bombalanması konusunda yaptığı açıklamada, "Bu örgütün ne kadar cinnet noktasına geldiğini, ne kadar insanlıktan çıktığını gösteren bundan daha açık delil olamaz. Bize 'delil deyip' diye ipe un serenlere buradan yüce Türk milleti adına şunu söylüyorum;  bundan daha büyük delil var mı kardeşim? Kendi halkının üzerine tankları süren, kendi halkını havadan ve karadan tarayan, uçaklarla bomba yağdıran bu ölüm makinalarının, bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin." ifadelerini kullandı.

"Hesap sorulmadan kalmayacak"

Başbakan Yıldırım, "Tehlike bitmiş değildir. Şu anlamda değildir. Vatandaşımız tedirgin olmasın. Vatandaşımızın huzuru, güveni sağlanmıştır. Ve zayıf da olsa bu gibi intikam duygusuyla, yenilmişlik hissiyle harekete geçen, geçmeye çalışan çılgınlar olabilir. Buna karşı da tedbirlerimizi alıyoruz." şeklinde konuştu.

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası yargının da çok iyi çalıştığını belirtenBaşbakan Binali Yıldırım şunları söyledi:

"Hukuk devleti, Türkiye intikamla hareket etmez, onların yaptığını yapmaz. İntikam yerine adaletle davranılacak ama dökülen hiçbir kan, hesapsız, hesap sorulmadan kalmayacak. Yapanlar mutlaka ve mutlaka teker teker adaletin önüne çıkarılacaklar, hak ettikleri en ağır cezayı alacaklardır. Asker kılığı içerisindeki bu FETÖ'cü çeteleri, terör elemanlarını askerlerimizle, silahlı kuvvetlerimizle onun asil kurumsal yapısıyla karıştırmamız lazım. Her kurumda yanlış yapılar olabilir. Bugün artık temizlik günüdür. Bu temizlik de en iyi şekilde yapılmaktadır. Tamamen bu şebekelerin devlet içerisinden temizlenmesi için de ne gerekiyorsa yapılacaktır." dedi.

"Hemen hemen 15 dakika sonra öğrendik"

Başbakan Yıldırım darbe girişimini nasıl ve ne zaman öğrendiğini de açıkladı. Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Darbe girişiminin başladığını biz hemen hemen bir 15 dakika sonra öğrendik. Kimden öğrendik? Yakın korumalarımızdan ve vatandaştan öğrendik. Eşimizden, dostumuzdan öğrendik. Yani bize ondan önce bu konudaki tehdidin boyutu, neler olduğu hakkında herhangi bir bilgi gelmiş değil. Madem bu iş kamuoyuna açık hale geldi, ben de bu kadarını söyleyeyim. Ama bunların şu anda önemi yok. Şu anda önemi olan şey biz bertaraf ettiğimiz bu belanın tekrar dönüp dolaşıp bir tehdit olmaması için ne lazımsa onu yapıyoruz."

HABERE YORUM KAT